Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kom
09.06.2014 12:38

Komputronik zwiększył sprzedaż w maju

Spółka podała wyniki finansowe za ubiegły miesiąc.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Komputronik)
Wojciech Buczkowski, prezes Komputronika

O 39 procent poprawiła w maju wyniki sprzedaży spółka Komputronik, jeden z największych dystrybutorów IT i elektroniki w Polsce.

Jak podała spółka, jej zysk ze sprzedaży wyniósł w maju 10,5 miliona złotych wobec 7,6 miliona złotych w tym samym miesiącu ubiegłego roku.

Uzasadnienia wzrostu sprzedaży w tym okresie prezes Komputronika, Wojciech Buczkowski, doszukuje się m.in. w większych zakupach prezentów komunijnych.

_ - Zaobserwowaliśmy większą sezonową sprzedaż związaną z uroczystościami Komunii w Polsce w porównaniu z ubiegłym rokiem. W maju wzrosła sprzedaż produktów, które są często prezentami z tej okazji - _mówi Wojciech Buczkowski, cytowany w informacji spółki.

Dodaje on, że dobre wyniki zanotował też Komputronik Biznes, którego sprzedaż od 1 lipca zostanie wyłączona z wyników Komputronik SA. To oznacza, że zarówno przychody Komputronik, jak i zyski zauważalnie spadną bez uwzględnienia sprzedaży biznesowej.

W całym roku obrachunkowym 2013/2014, kończącym się 31 marca 2014 roku, spółka Komputronik wypracowała szacunkowe przychody o wartości 1,6 miliarda złotych wobec 1,2 miliarda złotych w tym samym okresie ubiegłego roku. Szacunkowy zysk handlowy w tym okresie wyniósł 117,8 miliona złotych wobec 99,8 miliona złotych rok wcześniej.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: kom, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz