Notowania

komputronik
11.12.2013 15:44

Komputronik zyskał w listopadzie, ale jest rozczarowanie

- Lepiej powinno być w grudniu - prognozuje prezes spółki Wojciech Buczkowski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tomasz Sąsiada/Money.pl)

- _ Listopad był dla nas kolejnym okresem wzrostu sprzedaży. Ale w sprzedaży detalicznej na rynku IT był to miesiąc słabszy od oczekiwań branży _ - komentuje prezes Wojciech Buczkowski (na zdjęciu) wstępne wyniki finansowe spółki z tego miesiąca. Szacunkowy zysk handlowy Komputronika wyniósł w tym okresie 11,4 miliona złotych.

To o 4,6 proc. więcej, niż w analogicznym miesiącu poprzedniego roku. Natomiast od kwietnia 2013 roku spółka zarobiła na czysto 79 milionów złotych wobec 63 milionów w okresie kwiecień-listopad 2012.

Wojciech Buczkowski uważa, że słabsze od oczekiwań wyniki sprzedażowe mogą być efektem świadomej decyzji klientów, a nie kryzysu w branży.

- _ Możliwe, że część klientów przełożyła zakupy świąteczne na grudzień, przede wszystkim wśród małych firm rozliczających się w większości z fiskusem w trybie kwartalnym - _tłumaczy Buczkowski.

Prezes Komputronika dodaje też, że w tym roku firma zakończy kilka istotnych działań biznesowych dopiero w grudniu, podczas gdy rok temu większość projektów zamknęła w listopadzie.

_ - W efekcie ostatni miesiąc tego roku kalendarzowego zapowiada się w Komputronik bardzo dobrze _- uważa Buczkowski.

Czytaj więcej w Money.pl

_ * [ ( http://static1.money.pl/i/h/3/m275715.jpg ) ] (http://manager.money.pl/prosto-z-firm/artykul/komputronik;prognozuje;rekordowe;wyniki,21,0,1431061.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Komputronik prognozuje rekordowe wyniki * [ ( http://static1.interaktywnie.com/i/68/290116_mhp.jpg ) ] (http://interaktywnie.com/biznes/artykuly/raporty-interaktywnie-com/raport-interaktywnie-com-e-commerce-247357#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Coraz lepsze perspektywy dla polskiego e-handlu * [ (
http://static1.money.pl/i/h/86/m288086.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/ngospodarka/ebiznes/artykul/jak;skutecznie;sprzedawac;w;internecie,176,0,1414832.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Jak skutecznie sprzedawać w internecie? * [ ( http://static1.interaktywnie.com/i/254/283390_mhp.jpg ) ] (http://interaktywnie.com/biznes/artykuly/biznes/oto-jak-naprawde-naprawde-powstalo-ceneo-pl-247001#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Gdyby nie ich rodzice, nie byłoby Ceneo _

Tagi: komputronik, business news, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz