Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Maciej Rynkiewicz
|

Koncern Volvo sprzedał więcej aut. Oto najpopularniejsze

0
Podziel się:

W 2013 roku zarejestrowano w Polsce 4916 aut Volvo, czyli o sześć procent więcej niż rok wcześniej.

Koncern Volvo sprzedał więcej aut. Oto najpopularniejsze
(materiały prasowe)

W 2013 roku zarejestrowano w Polsce 4916 aut Volvo, czyli o sześć procent więcej niż rok wcześniej - podaje producent w komunikacie prasowym. Wynik wpisał się w krajową tendencję.

Wzrost sprzedaży nastąpił przede wszystkim w kanale detalicznym i flotowym, podaje Volvo. Najczęściej wybieranymi modelami okazały się terenowy XC60, który stanowił około 40 procent sumy sprzedaży i hatchback V40 z 28-proc. udziałem. Trzecim, najbardziej popularnym modelem był S60 - 6,4 proc._ _

_ - Rok 2013 upłynął pod znakiem starych przepisów dotyczących odliczania VAT przy zakupie samochodów firmowych. Pod koniec roku zaczęliśmy zbierać zamówienia na auta z homologacją ciężarową, ale wszystkie rejestracje tych pojazdów nastąpią już w 2014 roku. Nowe przepisy podatkowe będą mniej korzystne niż te w trwającym właśnie okresie przejściowym. Będą jednak korzystniejsze niż w roku ubiegłym - _ podsumowuje cytowany w komunikacie prasowym Arkadiusz Nowiński, prezes Volvo Auto Polska (na zdjęciu).

Ma to sprawić, że początek nowego roku będzie dla Volvo udany. _ - Spodziewamy się znacznego wzrostu sprzedaży w pierwszym kwartale bieżącego roku i niewielkiego wzrostu sprzedaży w pozostałym okresie. W czwartym kwartale zaczniemy zbierać zamówienia na nowe XC90 _- prognozuje Arkadiusz Nowiński.

Wynik Volvo wpisuje się w krajową średnią. Zgodnie z danymi Samar, w całym 2013 roku Polacy kupili i zarejestrowali ponad 298,9 tysięcy nowych samochodów, czyli o ponad 6 procent więcej niż w 2012 roku. Rewelacyjny był zwłaszcza grudniowy wynik, czyli ponad 26 tysięcy aut, czyli o 9,7 proc. więcej niż w listopadzie i aż o jedną czwartą więcej niż w grudniu poprzedniego roku.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)