Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
business news
09.07.2014 11:53

Konflikt na Wschodzie nie sprzyja Getin Holding

Analitycy zalecają sprzedaż akcji spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Getin)
Leszek Czarnecki, przewodniczący RN Getin Holding

Getin Holding nie ma na razie dobrych ocen u analityków. Zalecają oni inwestorom sprzedaż akcji spółki.

Jak poinformował Espirito Santo Investment Bank, w raporcie z 8 lipca podtrzymał on rekomendację _ sprzedaj _ dla akcji Getin Holding. Wyznaczyli przy tym cenę docelową akcji na poziomie 2,45 złotego. To 13 procent mniej od kursu wtorkowego zamknięcia notowań spółki na GPW.

Analitycy BESI obniżyli prognozy zysku netto na lata 2014-2016 o 13-21 procent w związku ze znacznie wyższymi spodziewanymi kosztami ryzyka. Mimo tego cena docelowa akcji została zwiększona z poziomu 2,40 zł ze względu na niższe stopy procentowe w Polsce i wyższą wartość inwestycyjnych portfelowych spółki.

- _ Główne obawy BESI dotyczące spółki są związane z jej podmiotami zależnymi na wschodzie (Rosja i Ukraina) oraz jakością portfeli kredytowych. Przedłużający się konflikt na Ukrainie stwarza większe zagrożenie dla rentowności działalności bankowej spółki w tym kraju _ - uważa Łukasz Jańczak, analityk BESI.

Analitycy przypominają, że spółka jest narażona na ryzyko dalszego osłabienia kursu RUB/PLN, a także malejącą dynamikę rynku leasingu w Rosji. Zwracają uwagę na niską jakość wyników Idea Bank Polska i uważają, że portfel aktywów spółki wymaga zaksięgowania dodatkowych rezerw na ryzyko kredytowe.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz