Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pgp
18.02.2014 06:30

Konkurent Poczty zapowiada rewolucję

Polska Grupa Pocztowa rozpoczęła testy EPO (elektronicznego potwierdzenia odbioru). Docelowo system obejmie wszystkie sądy w całym kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)
na zdjęciu: Leszek Żebrowski, prezes PGP

Polska Grupa Pocztowa rozpoczęła testy EPO (elektronicznego potwierdzenia odbioru) w Sądzie Apelacyjnym w Białymstoku. Docelowo system EPO obejmie wszystkie sądy w całym kraju. Ponadto sieć PGP powiększa się o 500 nowych placówek, co oznacza, że korespondencję będzie można odbierać już w ponad 8 tysiącach punktów w całej Polsce.

_ - To będzie prawdziwa rewolucja w doręczaniu przesyłek. Dzięki nowoczesnym systemom IT sądy będą miały bezpośredni wgląd w proces dostarczania korespondencji. Gdy adresat pokwituje na naszym terminalu odbiór listu, sąd czy prokuratura będzie od razu o tym powiadomiona _ - tłumaczy Leszek Żebrowski, prezes Polskiej Grupy Pocztowej.

Wstępne plany Ministerstwa Sprawiedliwości zakładały, że system EPO zostanie wdrożony na terenie Polski w czerwcu 2015 roku. PGP i jej partnerzy dążą jednak do pełnego uruchomienia EPO do końca września 2014 roku. Tym samym Ministerstwo Sprawiedliwości będzie mogło liczyć na dodatkowe kilkanaście milionów złotych oszczędności z samego tylko tytułu wyeliminowania papierowych zwrotek.

Pojutrze PGP uruchomi także kolejne 500 placówek awizo. O powstaniu nowych lokalizacji decydują przede wszystkim mieszkańcy, a w pierwszej kolejności znajdą się one w miastach gminnych. Do końca 2014 roku sieć tworzona przez PGP będzie liczyć 10 tysięcy placówek, czyli ponad 2,5 tysiąca punktów więcej niż sieć Poczty Polskiej.

- _ Obecnie w naszej sieci 78 procent punktów czynnych jest w soboty i 10 procent w niedziele. Poczta Polska udostępnia tylko 18 procent placówek w sobotę i 2 procent w niedzielę. Liczba naszych placówek otwartych do późnych godzin wieczornych czterokrotnie przewyższa liczbę dostępną w Poczcie Polskiej _ - chwali się prezes PGP.

Polska Grupa Pocztowa to prywatny operator pocztowy, który specjalizuje się w obsłudze klientów masowych. Firma rozpoczęła swoją działalność w sierpniu 2006 roku. Współpracuje z największymi przedstawicielami branży telekomunikacyjnej, energetycznej, ubezpieczeniowej czy bankowo-finansowej.

Czytaj więcej w Money.pl

Już 20 lutego PGP SA uruchomi także kolejne 500 placówek awizo. O powstaniu nowych lokalizacji decydują przede wszystkim mieszkańcy, a w pierwszej kolejności znajdą się one w miastach gminnych. Do końca 2014 roku sieć tworzona przez PGP będzie liczyć 10 tys. placówek, czyli ponad 2,5 tys. punktów więcej niż sieć Poczty Polskiej.

Tagi: pgp, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, prosto z firm, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz