Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kopex wysyła sprzęt do Rosji. Trwają testy

0
Podziel się:

Wartość podpisanych ostatnio umów spółki przekracza 100 mln zł.

Józef Wolski, prezes Kopex
Józef Wolski, prezes Kopex (mat. pras.)
bEEDSKqd

Przedstawiciele kopalni Bierezowska w Kuźnieckim Zagłębiu Węglowym nie zgłosili uwag do obudowy ścianowej, testowanej w tym tygodniu w Zakładzie Konstrukcji Spawanych Tagor z grupy Kopex. Po kolejnych testach w sierpniu, we wrześniu nastąpi wysyłka sprzętu do Rosji.

Podczas prób ruchowych inżynierowie z kopalni Bierezowska sprawdzali głównie skrajne ustawienia, obudowy, której zakres pracy wynosi 1,1-1,7 metra.

- Przy takim zakresie pracy wyzwaniem jest właściwe rozmieszczenie wszystkich elementów w niewielkiej przestrzeni tak, aby zapewnić ergonomię pracy i możliwość serwisowania. Istotne jest również bezpieczeństwo pracy, szczególnie ilość miejsca pozostawionego dla załogi - powiedział prezes Tagor Ryszard Hylla, cytowany w komunikacie.

bEEDSKqf

- W sierpniu odbędą się w Kopex Machinery w Zabrzu testy kompatybilności całego kompleksu, zaraz potem nastąpi wysyłka sprzętu do Rosji. Dlatego akceptacja sekcji obudowy ścianowej przez klienta już dzisiaj jest dla nas bardzo ważna - wyjaśnił Hylla.

Wysyłka nastąpi w ramach podpisanej 16 kwietnia br. przez Kopex umowy na dostawę kompletnego kompleksu ścianowego typu Tagor 095/17 do kopalni Bierezowska.

Łączna wartość podpisanych przez grupę Kopex w ostatnich miesiącach na rynku rosyjskim umów to ponad 113 mln zł.

Podstawową działalnością grupy Kopex jest produkcja maszyn i urządzeń oraz działalność handlowo-usługowa dla firm przemysłu wydobywczego na całym świecie.

bEEDSKql

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bEEDSKqG
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)