Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kopex zdobył umowę na 200 mln

0
Podziel się:

Konsorcjum należącego do Grupy Kopex Przedsiębiorstwa Budowy Szybów S.A. i PPG Row-Jas podpisało kontrakt na pogłębienie szybu w należącej do Kompanii Węglowej S.A. kopalni Jankowice.

Józef Wolski
Józef Wolski

- _ Połączyliśmy siły dwóch najlepszych w Polsce firm zajmujących się pogłębianiem szybów w górnictwie węgla kamiennego _ - zapewnia prezes Kopeksu Józef Wolski.

Wartość podpisanej umowy to niemal 200 milionów zl netto. Udział rzeczowy i finansowy Kopex-PBSz wynosi ok. 50%. Kontrakt zawarto na 7 lat. - _ To umowa na kompleksową realizację inwestycji. Zaczynamy przygotowywać dokumentację. Wkrótce ruszą prace przygotowawcze. Drążenie chcemy rozpocząć jeszcze w tym roku _ - mówi Józef Wolski.

Konsorcjum zobowiązało się do pogłębienia szybu 8 w kopalni Jankowice o około 372 metry. Wykona również dwa dwustronne wloty na poziomach 880 m. i 1070 m. oraz zabudowę zbrojenia szybowego. Kopalnia Węgla Kamiennego Jankowice znajduje się w Rybniku. Od 2003 roku należy do Kompanii Węglowej. Może wydobywać do 12 000 ton urobku dziennie.

Przed dwoma tygodniami. Kompania Węglowa, która z powodu spadku sprzedaży węgla oraz przychodów wdraża program oszczędnościowy, zamierza w tym roku obniżyć pozapłacowe koszty w firmie o 8 procent. Spółka zapewnia, że wdraża oszczędności we wszystkich kopalniach. Związkowcy zagrozili sporem zbiorowym, jeśli tak się nie stanie. Zmniejszenie przychodów pogorszyło sytuację płatniczą firmy, która zwróciła się do kontrahentów o wydłużenie terminów płatności do 120 dni, na co większość partnerów przystała.

Notowania akcji Kopex za ostatnie 6 miesięcy

Grupa Kopex jest producentem maszyn i urządzeń dla górnictwa węgla kamiennego na świecie. Zajmuje się specjalistycznymi usługami dla górnictwa, w tym drążeniem szybów pionowych i poziomych oraz realizacją budowy kopalń pod klucz. Grupa Kopex obsługuje inwestycje w przemyśle wydobywczym w Polsce i Europie oraz na największych rynkach górniczych świata: Australii, Chinach, RPA.

Czytaj więcej w Money.pl
Spółki z tej branży coraz bardziej zagrożone Pracuje tutaj co najmniej 140 tys. osób. Prawdopodobieństwo upadłości jest coraz większe.
ZWG ma środki na strategiczną transakcję Pozyskane środki zostaną wykorzystane do sfinansowania pierwszego z założonych przejęć.
"Pogłoski o śmierci węgla są przesadzone" Jak przekonuje wiceminister gospodarki Tomasz Tomczykiewicz na Śląsku węgla wystarczy na co najmniej kilkadziesiąt lat. Eksperci radzą jednak odejście od węgla.
Kompania Węglowa chce ciąć koszty Działające w firmie związki zażądały od zarządu KW zaprzestania wybiórczej restrukturyzacji niektórych kopalń.
business news
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)