Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kosmet rozbuduje swoją fabrykę na Dolnym Śląsku

0
Podziel się:

Dzięki inwestycji i nowej technologii, możliwości produkcyjne spółki zwiększą się ponad dwukrotnie.

Kosmet rozbuduje swoją fabrykę na Dolnym Śląsku
(Kosmet)

Ponad 20 mln zł zainwestuje w rozbudowę i modernizację hali i urządzeń dolnośląska spółka chemiczna PCC Consumer Products Kosmet.

Firma zatrudnia w Brzegu Dolnym ponad 300 osób i jest jednym z największych producentów płynnych środków czystości, chemii profesjonalnej i kosmetyków.

_ - Od 2006 r. przychody spółki wzrosły o 160 proc., podczas gdy wartość rynku chemii gospodarczej wzrosła w tym samym czasie o 34 proc. - _mówi Marcin Markiewicz (na zdjęciu), prezes PCC Consumer Products Kosmet sp. z o.o.

Docelowo dzięki inwestycji i nowej technologii możliwości produkcyjne spółki zwiększą się ponad dwukrotnie. Dotychczas udało się zakończyć modernizację głównej części hali produkcyjnej połączoną z instalacją nowego wyposażenia produkcyjnego zwiększającego możliwości produkcyjne do 40 proc. wzrostu oczekiwanego po zakończeniu inwestycji.

Do końca tego roku zmodernizowana zostanie pozostała część hali. Powstanie również nowy budynek socjalny, warsztatowo-laboratoryjny oraz magazyn.

Głównym obszarem działalności PCC Consumer Products Kosmet jest produkcja wyrobów pod markami własnymi dużych sieci handlowych, gdzie spółka z powodzeniem zdobywa kolejne rynki zachodnio- i wschodnioeuropejskie. Do największych klientów firmy nale żą m.in. JMP Biedronka, Tesco, Makro, Auchan, Netto.

Obecność w grupie kapitałowej PCC oraz lokalizacja na terenie parku przemysłowego w Brzegu Dolnym umożliwia bezpośredni dostęp do kluczowych surowców wykorzystywanych w produkcji oraz zaplecza logistycznego. Dzięki temu produkty są innowacyjne i przystępne cenowo.

Niewątpliwą przewagą spółki jest jej usytuowanie geograficzne, na doskonale skomunikowanym szlaku transportowym łączącym Polskę z Europę Zachodnią. Od 2012 roku

Spółka jest obecna na niezwykle perspektywicznym rynku wschodnioeuropejskim poprzez spółki zależne - produkcyjne i handlowe - usytuowane na Białorusi i w Rosji, co otwiera dostęp do Unii Celnej Rosji, Białorusi i Kazachstanu.

Warto wspomnieć, że PCC Consumer Products Kosmet pozyskała ponad 4 miliony złotych z obligacji korporacyjnych.

Czytaj więcej w Money.pl
Masz tatuaż? Możesz stracić pracę i... W tym kraju osoby z tatuażami nie mają wstępu do większości miejsc publicznych.
Coraz mniej ofert pracy z zagranicy Pomimo spadku ogólnej liczby ofert pracy, zarówno tych dotyczących ofert pracy sezonowej, jak i stałej, w większości województw w maju ich liczba zwiększyła się w porównaniu z majem 2013 roku.
business news
wiadmomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)