Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Krajowy Rejestr Długów pokaże dłużnika w komórce

0
Podziel się:

Od wczoraj sprawdzanie kontrahenta trwa tyle, co złożenie podpisu pod umową.

Adam Łącki, prezes KRD BIG SA
Adam Łącki, prezes KRD BIG SA (Krajowy Rejestr Długów BIG SA)
bECtfZYl

Powstała pierwsza w Polsce mobilna wyszukiwarka dłużników. Działa od wczoraj. _ - Korzystanie z aplikacji KRD to narzędzie do szybkiego prześwietlenia i diagnozy czy warto współpracować z danym kontrahentem - _ mówi Adam Łącki prezes zarządu KRD BIG SA.

Klient KRD korzystając z aplikacji na system android lub iOS, wpisując NIP firmy, szybko sprawdzi czy kontrahent ma wierzycieli. Aplikacja wyświetli również informacje o ich liczbie, a także kwotę ewentualnych zobowiązań. W wyszukiwarce znajdą się zarówno pozytywne jak i negatywne informacje o danym przedsiębiorcy.

- _ Nasza aplikacja zapewni klientom wygodny i szybki dostęp do bazy danych dłużników, co z całą pewnością wpłynie na zmniejszenie ryzyka w transakcjach handlowych. W ten sposób ekspresowo będziemy mogli, nawet przy kontrahencie, który chce z nami współpracować, sprawdzić, czy płaci on w terminie - _ mówi Adam Łącki.

bECtfZYn

Jeśli wśród 4,6 miliona zawartych w KRD informacji o długach znajduje się informacja o naszym partnerze biznesowym, to warto dokładnie przekalkulować ryzyko, jakie niesie ze sobą kontrakt z dłużnikiem. Czy decydować się na taką współpracę, a jeśli już trwa - to czy nie zmienić warunków współpracy na bardziej restrykcyjne? A może odpuścić i nie ryzykować?

Polscy przedsiębiorcy wciąż bardzo rzadko weryfikują sytuację finansową kontrahentów. Jak wynika z badań Rzetelnej Firmy, co czwarty przedsiębiorca w żaden sposób nie sprawdza partnerów biznesowych przed podpisaniem umowy o współpracy.

**Jak firmy radzą sobie z należnościami? **

Sytuacja przedsiębiorstw w obszarze należności jest obecnie najlepsza od lipca 2011 roku, przy czym odsetek przedsiębiorstw deklarujących narastanie problemu z odzyskiwaniem należności jest najniższy w całej historii badania i wynosi zaledwie 15,4 proc. - wynika z raportu KRD, opublikowanego w październiku tego roku.

W porównaniu do połowy 2011 roku, wciąż mniejsza jest grupa firm, które w ogóle nie borykają się z problemem należności. W tamtym okresie ich udział zbliżał się do 20 proc., a obecnie brak problemów z należnościami deklaruje jedynie 12,6 proc. przedsiębiorstw.

bECtfZYt

Według KRD za poprawą w obszarze należności w głównej mierze stoi poprawa ogólnej sytuacji finansowej firm.

Przekłada się to na problem należności dwojako. Po pierwsze, lepsza sytuacja finansowa firm w gospodarce skutkuje większą terminowością w wywiązywaniu się z płatności przez klientów/kontrahentów. Oznacza to mniejsze szanse na powstanie zatorów. Po drugie, nawet jeżeli wystąpią opóźnienia, lepsza sytuacja finansowa oznacza większą odporność firm na ten problem.

Czytaj więcej w Money.pl

bECtfZYO
business news
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)