Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
12.05.2015 14:21

Kredyt Inkaso kupiło wierzytelności warte 200 mln zł w Bułgarii

Transakcja wywołała spore poruszenie w Sofii. Kupno portfela o tak dużej wartości to w tamtych stronach nowość.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)
Paweł Szewczyk, prezes Kredyt Inkaso

Kredyt Inkaso kupiło w Bułgarii portfel wierzytelności o łącznej wartości nominalnej blisko 200 mln zł. Spółka planuje dalszą ekspansję na południe Europy, poinformował menedżer ds. relacji inwestorskich w Kredyt Inkaso Kamil Karpicki.

- Ta transakcja wywołała spore poruszenie w Sofii, z czego bardzo się cieszymy. Kupno portfela o tak dużej wartości to w tamtych stronach nowość i daje duże szanse na ożywienie bułgarskiego rynku długów - powiedział Karpicki, cytowany w komunikacie.

Dodał, że to może być przełomowy rok dla spółki w Bułgarii. - Zwłaszcza, że poziom NPL kształtuje się na zadowalającym poziomie 17 proc., a to jasno pokazuje potencjał tamtejszego rynku - wskazał.

Dzięki transakcji Kredyt Inkaso zyskało portfel 44 tys. nowych spraw. Są to przeterminowane długi detaliczne. Oprócz Bułgarii, firma ma także znaczące portfele w Rumunii i rozważa rozpoczęcie działalności w kolejnym kraju bałkańskim.

- Z naszych analiz wynika, że bałkański kraj, do którego chcemy wejść jest bardzo atrakcyjnym rynkiem, ale zbyt wąskim dla największych graczy - powiedział Karpicki.

Notowania tygodniowe akcji Kredyt Inkaso

Jak wskazuje spółka, Polska z potencjałem sprzedażowym nowych portfeli na poziomie 15 mld zł coraz częściej znajduje się w polu zainteresowania największych graczy międzynarodowych. To z pewnością wzmoże konkurencję i presję na podwyżkę cen portfeli, a tym samym obniży ich rentowność. Dlatego mniejsze podmioty w starciu z gigantami muszą szukać dostępu do wierzytelności o konkurencyjnej cenie i rentowności. Receptą Kredyt Inkaso są działania na rynkach, które dają dobre zyski, ale na razie są omijane przez międzynarodowe podmioty.

Kredyt Inkaso to firma zarządzającą portfelami wierzytelności. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: finanse, bankowość, kri, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prosto z firm, giełda na żywo, banki
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz