Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bankowość
22.06.2015 17:57

Kredyty hipoteczne PKO BP: Bank przeniesie kredyty do PKO Banku Hipotecznego

Bank wyceni nieruchomości i zdecyduje ile z kredytów można przetransferować do banku hipotecznego w celu wyemitowania listów zastawnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PKO BP)
Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP

Grupa PKO Banku Polskiego planuje, że do pierwszego transferu istniejących kredytów hipotecznych z PKO BP do PKO Banku Hipotecznego może dojść na przełomie tego i przyszłego roku, poinformował prezes PKO Banku Hipotecznego Rafał Kozłowski.

- Niebawem pierwsi klienci otrzymają listy od nas, że przystępujemy do wyceny ich nieruchomości. Pierwsza grupa obejmie około 1 tys. kredytów o łącznej wartości 150-200 mln zł - powiedział Kozłowski w kuluarach Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie.

Dodał, że będą to kredyty wyłącznie w złotych. W III kw. bank powinien już wiedzieć, jaka jest wartość długoterminowa nieruchomości i ile z tych kredytów można przetransferować do banku hipotecznego w celu wyemitowania pod nie listów zastawnych.

Kozłowski poinformował, że zgodnie z planem bank wyemituje w III kwartale listy zastawne o wartości do 500 mln zł.

Prezes poinformował też, że liczy, iż zmiany w ustawie o bankach hipotecznych i listach zastawnych zostaną wprowadzone jesienią tego roku.

Notowania tygodniowe akcji PKO BP

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW. Aktywa razem banku wyniosły 248,7 mld zł na koniec 2014 r.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: bankowość, pko, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prosto z firm, giełda na żywo, banki
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz