Notowania

krezus
24.02.2014 11:37

Krezus szuka złota w Gwinei. Odwierty już ruszyły

Giełdowa spółka, specjalizująca się w poszukiwaniu i wydobyciu surowców mineralnych, rozpoczęła wiercenia w rejonie Mandiana, na terenie którego posiada koncesję na poszukiwanie złota.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)
Paweł Konzal, prezes Krezus SA.

Będą one prowadzone do końca marca.

_ - W zależności od wyników analiz z odwiertów podejmiemy decyzję o drugiej części wierceń, które potrwałyby do końca maja bieżącego roku _ - powiedział Paweł Konzal, Prezes Zarządu Krezus SA. W pierwszym tygodniu zgodnie z planem wykonano ponad 600 metrów bieżących wierceń.

W zakresie złota, Krezus posiada dwie licencje poszukiwawcze w regionie Mandiana, obejmujące łącznie 161 km2. Na początku marca Krezus zakończy również badania geofizyczne w Mandianie.

Jedocześnie prowadzone są prace przy użyciu ciężkiego sprzętu w Boffa, prefekturze położonej nad Oceanem Atlantyckim, przygotowujące teren do badań geofizycznych i wierceń. Krezus będzie prowadził prace badawcze na terenie pozyskanej koncesji (177km2).

Notowania Krezus SA na GPW w ostatnich trzech miesiącach

Działalność operacyjną w obu rejonach prowadzą spółki zależne: Krezus Mining Guinee SA i Krezus Exploration Guinee SA.

W poszukiwaniach i dokumentacji złóż Krezus SA współpracuje z najstarszą i największą firmą geofizyczną w Polsce – Przedsiębiorstwem Badań Geofizycznych PBG, które specjalizuje się w badaniach geofizycznych związanych z poszukiwaniem surowców mineralnych oraz z zakresu geologii inżynierskiej i ochrony środowiska. W 2013 roku grupa zanotowała stratę netto na poziomie 28 310 tys. zł.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: krezus, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz