Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kruk
12.11.2014 12:25

Kruk już zarobił więcej niż w całym 2013 roku. To rekord

Zysk netto spółki działającej na rynku zarządzania wierzytelnościami w okresie styczeń-wrzesień wyniósł ponad 126 milionów złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(KRUK SA)
Piotr Krupa, prezes Kruka

Zysk netto grupy Kruk, spółki działającej na rynku zarządzania wierzytelnościami w Europie Centralnej, w okresie od stycznia do września wyniósł ponad 126 milionów złotych. To 129 procent zysku spółki za cały 2013 rok.

Przychody Kruka w okresie styczeń-wrzesień 2014 roku wyniosły 367,5 miliona złotych. To oznacza niemal 22-procentowy wzrost w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku, kiedy sięgnęły 302,3 miliona złotych.

Dynamika na poziomie zysku netto okazała się jeszcze wyższa. W pierwszych trzech kwartałach tego roku spółka _ zarobiła na czysto _ 126,1 miliona złotych. Rok wcześniej było to 80,1 miliona złotych. Wzrost zysku netto rok do roku sięgnął więc ponad 57 procent.

Jak komentuje Piotr Krupa, prezes zarządu Kruka, to rekordowe wyniki w historii spółki. - _ Obecny rok przyniósł nam też rekordowe 528 milionów złotych spłat z portfeli nabytych przez Kruka. Choć wynikowo pozostał nam jeszcze jeden kwartał, to już jest to poziom bardzo zbliżony do wypracowanego w całym ubiegłym roku _- dodaje.

Prezes Kruka zapewnia, że spółka nie zamierza jednak rezygnować z nowych zakupów. - _ Widzimy duże zainteresowanie ze strony oferujących portfele wierzytelności na sprzedaż. Szczególnie owocny w transakcje może być grudzień, w którym spodziewamy się rozstrzygnięcia kilku przetargów ogłoszonych przez banki w Polsce i Rumunii. Kruk bierze aktywny udział we wszystkich toczących się przetargach _- deklaruje.

W trzecim kwartale Kruk utworzył też spółkę zależną w Niemczech, Kruk Deutschland GmbH. Jest to początek działalności na nowym rynku zagranicznym, który - jak podaje spółka - jest cztery razy większy pod względem wartości udzielonych kredytów konsumenckich od rynku polskiego.

- _ W naszej ocenie rynek niemiecki jest bardzo atrakcyjny. Bierzemy aktywny udział w toczących się na nim przetargach i jest szansa na sfinalizowanie pierwszej transakcji jeszcze w tym roku _ - prognozuje Piotr Krupa.

Kruk jest największą w Polsce firmą zarządzającą wierzytelnościami. W 2013 roku spółka zakupiła i przyjęła do obsługi wierzytelności o wartości 5,1 miliarda złotych. Od 2007 roku działa w Rumunii, gdzie także jest liderem rynku. Od listopada 2011 roku Kruk działa w Czechach, a od sierpnia 2012 roku na Słowacji.

Czytaj więcej w Money.pl
Kruk wykupił długi na ponad pół miliarda złotych Zobacz, ile kosztowały one samą spółkę.
Kruk nabył wierzytelności warte ponad 650 mln zł Zobacz jakie nakłady inwestycyjne musiała spółka ponieść w ostatnim czasie.
Analitycy mocno rewidują wycenę akcji Kruka BESI utrzymało zalecenie kupuj.
Tagi: kruk, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz