Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kruk już zarobił więcej niż w całym 2013 roku. To rekord

0
Podziel się:

Zysk netto spółki działającej na rynku zarządzania wierzytelnościami w okresie styczeń-wrzesień wyniósł ponad 126 milionów złotych.

Piotr Krupa, prezes Kruka
Piotr Krupa, prezes Kruka (KRUK SA)
bEUmgEvF

Zysk netto grupy Kruk, spółki działającej na rynku zarządzania wierzytelnościami w Europie Centralnej, w okresie od stycznia do września wyniósł ponad 126 milionów złotych. To 129 procent zysku spółki za cały 2013 rok.

Przychody Kruka w okresie styczeń-wrzesień 2014 roku wyniosły 367,5 miliona złotych. To oznacza niemal 22-procentowy wzrost w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku, kiedy sięgnęły 302,3 miliona złotych.

Dynamika na poziomie zysku netto okazała się jeszcze wyższa. W pierwszych trzech kwartałach tego roku spółka _ zarobiła na czysto _ 126,1 miliona złotych. Rok wcześniej było to 80,1 miliona złotych. Wzrost zysku netto rok do roku sięgnął więc ponad 57 procent.

bEUmgEvH

Jak komentuje Piotr Krupa, prezes zarządu Kruka, to rekordowe wyniki w historii spółki. - _ Obecny rok przyniósł nam też rekordowe 528 milionów złotych spłat z portfeli nabytych przez Kruka. Choć wynikowo pozostał nam jeszcze jeden kwartał, to już jest to poziom bardzo zbliżony do wypracowanego w całym ubiegłym roku _- dodaje.

Prezes Kruka zapewnia, że spółka nie zamierza jednak rezygnować z nowych zakupów. - _ Widzimy duże zainteresowanie ze strony oferujących portfele wierzytelności na sprzedaż. Szczególnie owocny w transakcje może być grudzień, w którym spodziewamy się rozstrzygnięcia kilku przetargów ogłoszonych przez banki w Polsce i Rumunii. Kruk bierze aktywny udział we wszystkich toczących się przetargach _- deklaruje.

W trzecim kwartale Kruk utworzył też spółkę zależną w Niemczech, Kruk Deutschland GmbH. Jest to początek działalności na nowym rynku zagranicznym, który - jak podaje spółka - jest cztery razy większy pod względem wartości udzielonych kredytów konsumenckich od rynku polskiego.

- _ W naszej ocenie rynek niemiecki jest bardzo atrakcyjny. Bierzemy aktywny udział w toczących się na nim przetargach i jest szansa na sfinalizowanie pierwszej transakcji jeszcze w tym roku _ - prognozuje Piotr Krupa.

bEUmgEvN

Kruk jest największą w Polsce firmą zarządzającą wierzytelnościami. W 2013 roku spółka zakupiła i przyjęła do obsługi wierzytelności o wartości 5,1 miliarda złotych. Od 2007 roku działa w Rumunii, gdzie także jest liderem rynku. Od listopada 2011 roku Kruk działa w Czechach, a od sierpnia 2012 roku na Słowacji.

Czytaj więcej w Money.pl
Kruk wykupił długi na ponad pół miliarda złotych Zobacz, ile kosztowały one samą spółkę.
Kruk nabył wierzytelności warte ponad 650 mln zł Zobacz jakie nakłady inwestycyjne musiała spółka ponieść w ostatnim czasie.
Analitycy mocno rewidują wycenę akcji Kruka BESI utrzymało zalecenie kupuj.
bEUmgEwi
business news
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)