Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kruk przejął długi za 100 mln złotych

0
Podziel się:

Grupa zainwestowała w tym roku co najmniej 452 mln zł w portfele wierzytelności o łącznej wartości przynajmniej 2,8 mld zł.

Kruk przejął długi za 100 mln złotych
(Kruk)
bEKoVksB

Kruk zainwestował blisko 100 mln zł w dwa portfele - wierzytelności hipoteczne oraz niezabezpieczone.

Na zdjęciu Piotr Krupa, prezes zarządu Kruk S.A.

Grupa Kruk sfinalizowała umowę z BZWBK na nabycie portfela wierzytelności zabezpieczonych hipotecznie o wartości nominalnej 443 mln zł. Cena za nabyty portfel wyniosła 70 mln zł. O wygranym przetargu na zakup portfela Grupa Kruk informowała pod koniec listopada. Uwzględniając marcową transakcję z Getin Noble Bank, łączne nakłady Grupy Kruk w obszarze wierzytelności hipotecznych wyniosły 300 mln zł.

bEKoVksD

_ - Podpisanie drugiej umowy na zakup dużego portfela hipotecznego w tym roku potwierdza nasze aspiracje i zainteresowanie atrakcyjnym rynkiem sprzedaży wierzytelności. Cieszymy się, że do podmiotów oferujących portfele hipoteczne na sprzedaż dołączają kolejne banki. Jesteśmy gotowi na rozmowy w sprawie następnych potencjalnych transakcji - _ mówi Piotr Krupa, prezes zarządu Kruk S.A.

Również dzisiaj Grupa Kruk podpisała umowę z należącym do Grupy Erste bankiem BCR na zakup wierzytelności konsumenckich o wartości nominalnej 117 miliona zł. Nakłady na portfel wyniosły 27 milionów złotych.

W pierwszych trzech kwartałach 2014 roku Grupa Kruk zainwestowała w portfele wierzytelności 355 mln zł. Łącznie z portfelami BZWBK oraz BCR, Grupa zainwestowała w tym roku co najmniej 452 mln zł w portfele o łącznej wartości nominalnej przynajmniej 2,8 mld zł. Jest to o ponad 23 proc. więcej niż w poprzednim roku, gdy inwestycje Grupy Kruk wyniosły 367 mln zł.

_ - W czwartym kwartale wygrywamy również mniejsze przetargi, które budują bazę naszych portfeli. Patrząc jednak tylko na zaraportowane transakcje już możemy powiedzieć, że pod względem inwestycji będzie to dla nas bardzo udany rok. Informację podsumowującą transakcje w ostatnim kwartale i w całym 2014 roku przekażemy na początku stycznia przyszłego roku - _dodaje prezes Krupa.

bEKoVksJ

Grupa Kruk zajmuje się zarządzaniem wierzytelnościami. Model biznesowy jest oparty na dwóch segmentach działalności: obsługa wierzytelności na zlecenie (inkaso) oraz zakup portfeli wierzytelności na własny rachunek. Kruk koncentruje się na najszybciej rozwijającym się rynku usług finansowych, w szczególności w obszarze długów konsumenckich. Główną grupę klientów Kruka stanowią banki.

Grupa jest właścicielem spółki Rejestr Dłużników ERIF BIG, jednego z czterech licencjonowanych biur informacji gospodarczej w Polsce.W 2013 roku Kruk zakupił i przyjął do obsługi wierzytelności o wartości 5,1 mld zł. Od 2007 roku działa w Rumunii, gdzie także jest liderem rynku. Od listopada 2011 roku Kruk działa w Czechach, a od sierpnia 2012 roku na Słowacji. W sierpniu 2014 roku założona została spółka Kruk Deutschland GmbH, która będzie prowadziła działalność na rynku niemieckim.

Czytaj więcej w Money.pl
Franciszkanie toną w długach. Proszą o pomoc W liście zamieszczonym na stronie internetowej zakonu i rozpowszechnionym przez media ojciec Perry poinformował, że Kuria generalna franciszkanów, mająca siedzibę w Rzymie, boryka się z poważnymi trudnościami finansowymi.
Kredyt na mieszkanie. Tyle dostaniesz Wyższa zdolność kredytowa oznacza, że ci, którzy dotychczas nie byli wiarygodni w oczach banków, dziś mają szansę na pozytywną weryfikację.
Kruk już zarobił więcej niż w całym 2013 roku. To rekord Zysk netto spółki działającej na rynku zarządzania wierzytelnościami w okresie styczeń-wrzesień wyniósł ponad 126 milionów złotych.
bEKoVkte
business news
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)