Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Kruk chce pożyczyć do 150 milionów. Jest pierwszy termin

Kruk chce pożyczyć do 150 milionów. Jest pierwszy termin

na zdjęciu Piotr Krupa, prezes Kruka Fot. KRUK SA
na zdjęciu Piotr Krupa, prezes Kruka

- Planujemy przeprowadzenie oferty publicznej pierwszej serii obligacji jeszcze w listopadzie - zapowiedział Piotr Krupa, prezes Kruka. W całym programie spółka zamierza wyemitować papiery, których wartość sięgnie do 150 milionów złotych.

Liczba oferowanych obligacji, okres zapadalności oraz ich oprocentowanie zostaną podane w Ostatecznych Warunkach Emisji poszczególnych serii obligacji emitowanych w ramach programu i zostaną udostępnione w terminie umożliwiającym inwestorom zapoznanie się z ich treścią - wynika z komunikatu wydanego dziś przez Kruka.

Cena emisyjna obligacji w ofercie publicznej nie będzie wyższa niż tysiąc złotych, a termin wykupu dla poszczególnych serii nie będzie dłuższy niż pięć lat. Zatwierdzony przed pięcioma dniami przez Komisję Nadzoru Finansowego prospekt emisyjny dotyczy obligacji o łącznej wartości nominalnej nie wyższej niż 150 mln złotych. Publiczna emisja obligacji Kruka jest skierowana do nieograniczonej liczby inwestorów.

Wpływy z emisji zostaną przeznaczone na finansowanie działalności operacyjnej lub inwestycyjnej podmiotów należących do grupy kapitałowej Kruk, na refinansowanie zadłużenia spółki lub na finansowanie rozwoju poprzez akwizycje, tj. nabywanie akcji, udziałów i aktywów przedsiębiorstw.

- Nasze niepubliczne emisje obligacji spotykają się z dużym zainteresowaniem wśród inwestorów instytucjonalnych. Chcemy również dać możliwość wszystkim inwestorom indywidualnym zainwestowania w obligacje spółki - powiedział Piotr Krupa, prezes zarządu spółki Kruk.

Jako emitent spółka jest bardzo aktywna na niepublicznym rynku obligacji. Do dzisiaj wyemitowała niezabezpieczone papiery o wartości nominalnej przekraczającej 800 mln zł, z czego około jedna trzecia została już wykupiona. Na rynku Catalyst notowanych jest 14 serii obligacji spółki Kruk o łącznej wartości nominalnej ponad 500 mln zł z terminami wykupu w latach 2014-18.

Czytaj więcej w Money.pl

 

obligacje, kruk, catalyst, kru
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
dey001
37.128.67.* 2013-11-14 06:30
Już nigdy nie dam się nabrać na takie "sztuczki" z zakupem obligacji . KUpiłem 2 lata temu obligacje firmy CUBE. Były problemy z wykupem obligacji, owszem , wykupili z poślizgiem , Następnie w zeszłym roku, w czerwcu kupiłem za 100.000 tys zł obligacje imienne serii AKR z terminem wykupu 1 lipca 2013r.,emitowanych przez DM IDMSA . Nie mogę
doprosić się zwrotu długu . Oddali 28,000 tys i FINITO.Zero kontaktu z prezesami IDM-mu , kontaktują się listownie , podpisuje prezes Leszczyński , obiecuje kolejne terminy splat i OCZYWIŚCIE NIE DOTRZYMUJE WŁASNYCH ZOBOWIĄZAŃ. nigdy więcej nie kupię obligacji takichspólek czy firm . Jeżeli już to będą to wielkie i stabilne finansowo .