Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kruk chce pożyczyć do 150 milionów. Jest pierwszy termin

0
Podziel się:

- Planujemy przeprowadzenie oferty publicznej pierwszej serii obligacji jeszcze w listopadzie - zapowiedział Piotr Krupa, prezes Kruka.

na zdjęciu Piotr Krupa, prezes Kruka
na zdjęciu Piotr Krupa, prezes Kruka (KRUK SA)
bEUcLigl

- _ Planujemy przeprowadzenie oferty publicznej pierwszej serii obligacji jeszcze w listopadzie _- zapowiedział Piotr Krupa, prezes Kruka. W całym programie spółka zamierza wyemitować papiery, których wartość sięgnie do 150 milionów złotych.

Liczba oferowanych obligacji, okres zapadalności oraz ich oprocentowanie zostaną podane w _ Ostatecznych Warunkach Emisji _ poszczególnych serii obligacji emitowanych w ramach programu i zostaną udostępnione w terminie umożliwiającym inwestorom zapoznanie się z ich treścią - wynika z komunikatu wydanego dziś przez Kruka.

Cena emisyjna obligacji w ofercie publicznej nie będzie wyższa niż tysiąc złotych, a termin wykupu dla poszczególnych serii nie będzie dłuższy niż pięć lat. Zatwierdzony przed pięcioma dniami przez Komisję Nadzoru Finansowego prospekt emisyjny dotyczy obligacji o łącznej wartości nominalnej nie wyższej niż 150 mln złotych. Publiczna emisja obligacji Kruka jest skierowana do nieograniczonej liczby inwestorów.

bEUcLign

Wpływy z emisji zostaną przeznaczone na finansowanie działalności operacyjnej lub inwestycyjnej podmiotów należących do grupy kapitałowej Kruk, na refinansowanie zadłużenia spółki lub na finansowanie rozwoju poprzez akwizycje, tj. nabywanie akcji, udziałów i aktywów przedsiębiorstw.

- _ Nasze niepubliczne emisje obligacji spotykają się z dużym zainteresowaniem wśród inwestorów instytucjonalnych. Chcemy również dać możliwość wszystkim inwestorom indywidualnym zainwestowania w obligacje spółki _ - powiedział Piotr Krupa, prezes zarządu spółki Kruk.

Jako emitent spółka jest bardzo aktywna na niepublicznym rynku obligacji. Do dzisiaj wyemitowała niezabezpieczone papiery o wartości nominalnej przekraczającej 800 mln zł, z czego około jedna trzecia została już wykupiona. Na rynku Catalyst notowanych jest 14 serii obligacji spółki Kruk o łącznej wartości nominalnej ponad 500 mln zł z terminami wykupu w latach 2014-18.

Czytaj więcej w Money.pl

bEUcLigt
bEUcLigO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)