Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kruk chce pozyskać nawet 150 milionów. Szykuje przejęcia?

0
Podziel się:

Kruk planuje publiczną emisję obligacji o wartości do 150 milionów złotych. Spółka złożyła już prospekt emisyjny do Komisji Nadzoru Finansowego.

Kruk chce pozyskać nawet 150 milionów. Szykuje przejęcia?
(KRUK SA)
bFfDMKxx

Obligacje będą emitowane w jednej lub kilku seriach. Pierwsza z nich ma trafić do sprzedaży w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Warunki emisji obligacji będą zawarte w prospekcie emisyjnym oraz w szczegółowych warunkach poszczególnych emisji obligacji. Już teraz wiadomo jednak, że obligacje będą niezabezpieczone, a termin wykupu dla poszczególnych serii nie będzie dłuższy niż 60 miesięcy od daty ich przydziału.

Z komunikatu giełdowego spółki wynika, że pozyskane w ten sposób środki pieniężne zostaną przeznaczone _ na działalność operacyjną lub inwestycyjną podmiotów należących do grupy kapitałowej Kruk lub na refinansowanie zadłużenia spółki lub na finansowanie rozwoju grupy poprzez akwizycje _.

bFfDMKxz

- _ Rosnące zainteresowanie naszymi obligacjami, chęć poszerzenia grona inwestorów indywidualnych oraz dywersyfikacja źródeł finansowania, to czynniki, które miały największy wpływ na decyzję o rozpoczęciu prac nad przeprowadzeniem publicznej emisji obligacji _ - tłumaczy Piotr Krupa, prezes zarządu Kruka.

Kruk, jako emitent, jest bowiem bardzo aktywny na niepublicznym rynku obligacji. Do dzisiaj spółka wyemitowała niezabezpieczone obligacje o wartości nominalnej sięgającej prawie 800 milionów złotych, z czego około jedna trzecia została już wykupiona.

Nabywcami emitowanych dotychczas obligacji Kruka były głównie instytucje finansowe oraz wąska grupa inwestorów indywidualnych. Kruk jest największą w Polsce firmą zarządzającą wierzytelnościami. Od 2011 roku jest notowana na warszawskiej giełdzie.

Zobacz, jak akcje Kruka radziły sobie na giełdzie w ciągu ostatnich 12 miesięcy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bFfDMKxF

W pierwszym półroczu 2013 roku Kruk zanotował zysk netto w wysokości 50,6 miliona złotych. Rok wcześniej spółka _ na czysto _ zarobiła 32,2 mln złotych. Skonsolidowane przychody sięgnęły natomiast 198,9 mln złotych, wobec 159,3 mln złotych przed rokiem.

Czytaj więcej w Money.pl
Fundusz Kruka z nowym portfelem wierzytelności Wartość nominalna portfela wynosi 358,4 mln złotych.
KRUK zarobił ponad 50 milionów złotych w pierwszym półroczu Od stycznia do końca czerwca 2013 roku firma zanotowała 25-procentowy wzrost przychodów i 57-procentowy wzrost zysku netto.
bFfDMKya
business news
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)