Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kruk na zakupach. Znów wielomilionowa inwestycja

0
Podziel się:

Firma kierowana przez Piotra Krupę kupiła od Santandera wierzytelności konsumenckie o wartości nominalnej 333 milionów złotych, płacąc za nie 36 milionów złotych.

Kruk na zakupach. Znów wielomilionowa inwestycja
(KRUK SA)
bEJIacjp

Wcześniej zainwestowała 230 milionów w wierzytelności zabezpieczone hipotecznie o wartości 710 milionów. Tylko na te dwie transakcje wydała ponad 70 procent środków zainwestowanych w całym ubiegłym roku.

- _ Przed nami jeszcze trzy kwartały i nie chcemy zwalniać tempa aktywnie działając na każdym z rynków. Chcemy także w tym roku wejść na nowy rynek geograficzny i uważnie przyglądamy się takim krajom jak Niemcy, Hiszpania czy Turcja _ - deklaruje Piotr Krupa, prezes zarządu grupy Kruk.

Według niego zakup od Santander Consumer Bank to kolejna bardzo dobra wiadomość dla akcjonariuszy spółki, która oprócz wejścia na rynek wierzytelności zabezpieczonych hipotecznie, kontynuuje zakupy w strategicznym dla niej segmencie niezabezpieczonych wierzytelności konsumenckich.

bEJIacjr

-_ Chcemy uczestniczyć w każdym przetargu na sprzedaż wierzytelności niezabezpieczonych, zabezpieczonych hipotecznie oraz korporacyjnych. Pozwalają nam na to zarówno zasoby operacyjne jak i bardzo dobry dostęp do finansowania _- chwali się Piotr Krupa.

Niedawno Kruk zainwestował 230 milionów złotych w portfel wierzytelności zabezpieczonych hipotecznie o łącznej wartości nominalnej około 710 milionów złotych, zakupiony od Getin Noble Banku. Inwestycja ta stanowiła największy nakład na pojedynczy portfel wierzytelności w historii spółki.

Była również oficjalnym otwarciem na nowy segment rynku wierzytelności zabezpieczonych hipotecznie._ - To bardzo ważny moment w historii rozwoju naszej grupy. To inwestycja na dużą skalę, która wprowadza Kruka na nowy rynek - podkreślał wówczas Piotr Krupa. _

W ubiegłym roku grupa Kruk zainwestowała w nowe portfele wierzytelności zainwestowała w sumie 367 milionów złotych. Spłaty z nabytych portfeli wyniosły rekordowe 538 milionów złotych w porównaniu do 451 milionów złotych w 2012 roku. Zysk netto wyniósł 97,8 miliona złotych, wobec 81,2 miliona złotych rok wcześniej.

bEJIacjx

Czytaj więcej w Money.pl

bEJIacjS
business news
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)