Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kru
06.12.2013 13:40

Kruk podsumowuje emisję obligacji i zapowiada kolejne

Wpływy z publicznej oferty wyniosły 15 milionów złotych. Mają one zostać przeznaczone na finansowanie działalności podmiotów należących do grupy kapitałowej Kruk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
Piotr Krupa, prezes Kruk

Kruk przydzielił obligacje serii T. Zainteresowanie ofertą ze strony inwestorów przekroczyło ilość emitowanych papierów. Oferowanych było 150 tysięcy sztuk po cenie 100 złotych za walor. Chęć zakupu wyraziło 360 inwestorów, którzy złożyli łącznie zapisy na ponad 445 tysięcy obligacji. W związku z tym konieczna była proporcjonalna redukcja zapisów, która finalnie wyniosła 66,3 procent.

Wpływy z emisji obligacji, w wysokości 15 milionów złotych, mają zostać przeznaczone na finansowanie działalności podmiotów należących do grupy kapitałowej Kruk.

- _ Inwestorzy zapisali się na blisko trzykrotnie więcej obligacji niż oferowaliśmy. Doceniamy zaufanie i mamy nadzieję, że jest to dopiero początek naszej współpracy z szerokim gronem inwestorów - komentuje prezes Piotr Krupa. - Sukces pierwszej publicznej oferty obligacji jest ważny, ponieważ oferta była prowadzona w otoczeniu sporej konkurencji ze strony innych emitentów papierów dłużnych i akcji w ramach ofert publicznych _ - podkreśla prezes Krupa.

Oprocentowanie obligacji jest zmienne, ustalane i wypłacane w okresach trzymiesięcznych na podstawie trzymiesięcznej stopy z rynku międzybankowego powiększonej o marżę w wysokości 4 punktów procentowych. Na dzisiaj oznacza to oprocentowanie na poziomie 6,65 procent. Wykup obligacji nastąpi dokładnie za 4 lata.

- _ Zgodnie z zapowiedziami będziemy emitować kolejne serie publicznych obligacji skierowane do szerokiego grona inwestorów. Każda kolejna emisja będzie dopasowana do naszych potrzeb inwestycyjnych w zakresie nabywania pakietów wierzytelności _ - zapowiada Krupa.

Dotychczas spółka finansowała zakup portfeli wierzytelności głownie środkami pozyskiwanymi z emisji obligacji kierowanych do inwestorów instytucjonalnych oraz korzystając z finansowania bankowego. Na koniec trzeciego kwartału tego roku wartość podpisanych umów kredytowych wyniosła 210 mln zł, a wartość nominalna wyemitowanych obligacji w ramach ofert prywatnych 532 mln zł.

Kruk jest największą w Polsce firmą zarządzającą wierzytelnościami. Od 2011 roku jest notowana na warszawskiej giełdzie.

Tegoroczne notowania akcji spółki Kruk SA Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

W pierwszym półroczu 2013 roku zanotował zysk netto w wysokości 50,6 miliona złotych. Rok wcześniej spółka _ na czysto _ zarobiła 32,2 mln złotych. Skonsolidowane przychody sięgnęły natomiast 198,9 mln złotych, wobec 159,3 mln złotych przed rokiem.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: kru, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz