Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ciech
05.06.2014 10:10

Kulczyk kupi akcje od państwa za ponad 600 milionów złotych

Skarb Państwa odpowiedział na wezwanie KI Chemistry składając zapis na sprzedaż niemal 20 milionów akcji Ciechu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Skarb Państwa odpowiedział na wezwanie KI Chemistry składając zapis na sprzedaż niemal 20 milionów akcji Ciechu. Tym samym spółka z grupy Kulczyk Investments uzyskała kontrolę w giełdowej firmie. Wartość akcji kupionych od państwa to ponad 619 milionów złotych.

Warto pamiętać również o 1,13 złotego dywidendy na akcję, którą uchwaliło Zwyczajne Walne Zgromadzenie akcjonariuszy spółki. Uwzględniając cenę za akcję w wezwaniu (31 złotych), łącznie z dywidendą korzyść ekonomiczna dla Skarbu Państwa wyniesie zatem 32,13 złotego na akcję. Transakcja ma zostać sfinalizowana na początku przyszłego tygodnia.

- _ Z sukcesem zamknęliśmy jeden z najdłużej prowadzonych procesów prywatyzacji. Ciech przeszedł głęboki proces restrukturyzacji, z aktywnym udziałem Skarbu Państwa. Liczymy na to, że transakcja pozwoli spółce dynamicznie się rozwijać, z korzyścią dla akcjonariuszy _ - powiedział Paweł Tamborski, wiceminister Skarbu Państwa.

KI Chemistry, z grupy Kulczyk Investments, łącznie kupił w wezwaniu 26 952 052 akcje Ciechu - poinformował wczoraj pośredniczący w wezwaniu DM BZ WBK. Kapitał zakładowy Ciechu dzieli się na 52,7 milionów akcji, co oznacza, że KI Chemistry będzie kontrolowało około 51,14 procent głosów.

KI Chemistry piątego marca wezwało do sprzedaży 66 procent akcji Ciechu oferując początkowo 29,50 złotego za akcję. W maju cena została podwyższona do 31 złotych. Zapisy zakończyły się w ostatni piątek, 30 maja. Mimo że warunkiem wezwania było uzyskanie zapisów na akcje stanowiące 60 procent kapitału spółki, Kl Chemistry przed kilkoma dniami poinformowała, że kupi wszystkie akcje, na które złożono zapisy.

Przed miesiącem została zawarta umowa o strategicznej współpracy między inwestorem a spółką. KI Chemistry zobowiązał się do wspierania spółki w jego dotychczasowej działalności i podjęcia działań w kierunku wzmocnienia jej sytuacji rynkowej oraz finansowej. Zobowiązał się też podjąć działania zmierzające do zintegrowania działalności Ciechu ze spółkami z grupy kapitałowej, do której należy KI Chemistry.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: ciech, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, czołówki, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz