Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
business news
27.11.2015 09:00

Kurier Inpostu dostarczy paczkę od Allegro. Jest umowa dwóch gigantów

Allegro rozwija współpracę z firmą InPost. Największa internetowa platforma sprzedażowa w Polsce będzie mieć dedykowanych kurierów. Zarówno Allegro, jaki i InPost liczą, że dzięki temu zwiększy się sprzedaż w internecie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Integer)

- Startujemy z usługą kurierską na Allegro. Mamy trzy produkty, które kierujemy do e-commercu i są dostępne wspólnie, koobrandowane z Allegro najtańszymi formami wysyłki. Każdy oferuje też darmowy zwrot - tłumaczył w rozmowie z money.pl Rafał Brzoska.

Prezes giełdowej spółki Integer przypomniał, że istniejąca już od roku umowa z Allegro na dostawę przesyłek za pomocą listów oraz paczkomatów generuje obecnie już setki tysięcy paczek miesięcznie.

- To jest jeden z milowych kroków w 12-letniej historii spółki. Efekty przekroczyły nasze wspólne oczekiwania - stwierdził Brzoska. - Jest dwóch partnerów, którzy działają ręka w rękę, po to by wzmacniać polski e-commerce - dodawał.

Stwierdził też, że włączenie kurierów do oferty dedykowanej dla Allegro spowoduje dalszy wzrost liczby przesyłek. Obecnie co siódma transakcja na tej platformie sprzedażowej kończy się doręczeniem listu lub paczki przez InPost. Nie chciał jednak powiedzieć, czy udaje się realizować założony rok wcześniej plan. Zakłada on wzrost liczby aukcji na Allegro nawet o 25 proc. w ciągu dwóch lat.

- Niektórzy sprzedawcy nie włączali naszej oferty koobrandowanej tylko i wyłącznie dlatego, że już mieli nawiązane relacje z innymi kurierami. Ta bariera znika - tłumaczy Brzoska licząc, że teraz przejmie biznes od innych firm logistycznych.

Przyznał jednocześnie, że cały czas część sprzedawców na Allegro dodaje marżę do jego usługi. Choć np. on oferuje dostarczenie przesyłki do paczkomatu za 8 zł, to na niektórych aukcjach cena jest czasami dwa razy wyższa.

- To jest element, który hamuje rozwój ecommerce. Sprzedawcy nadal traktują podwyższony sztucznie przez nich samych koszt logistyki, jako dodatkową marżę. Nie zdają sobie sprawy, że bardzo wielu klientów rezygnuje z zakupu widząc wysyłkę za 15 zł, w sytuacji w której u innego sprzedawcy można ją kupić za mniej - stwierdził Brzoska.

InPost to największa prywatna poczta w Polsce. Oferuje między innymi dostawę listów. Do Rafała Brzoski należy także sieć paczkomatów. To rozwiązanie rozwija także w innych krajach. Urządzenie InPostu i jej spółki-matki Integera stoją na ulicach w Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Niemczech czy Francji. W sumie to już ponad 4 tys. paczkomatów na całym świecie.

Tagi: business news, wiadomości, strategie firm, gospodarka, strategie, prosto z firm, najważniejsze, gospodarka polska, z rynku
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz