Notowania

leasing
30.07.2013 14:48

LeasePlan umacnia pozycję na rynku wynajmu aut

LeasePlan Fleet Management Polska zarządza największą flotą w usłudze Full Service Leasing.

Podziel się
Dodaj komentarz
(LeasePlan)

W skali globalnej LeasePlan Fleet Management świętuje 50-lecie powstania firmy. Również w Polsce firma odnotowuje kolejne sukcesy. Tylko w pierwszym półroczu 2013 roku polski oddział LeasePlan podpisał umowy na obsługę prawie 1,5 tys. aut, a do grona Klientów firmy dołączyła sieć hipermarketów Tesco.

_ - To wyjątkowy rok, bo świętujemy 50-lecie istnienia firmy na świecie - _ mówi Sławomir Wontrucki, Prezes, LeasePlan Fleet Management Polska (na zdjęciu). _ LeasePlan zajmuje obecnie miejsce w pierwszej trójce firm CFM w większości z 30 państw, w których prowadzi swoją działalność. Jestem dumny, że w Polsce utrzymujemy pozycję lidera w zakresie najbardziej kompleksowej obsługi wynajmu długoterminowego jaką jest full service leasing - _dodaje Wontrucki.

Najnowsze wyniki branży CFM opublikowane przez Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów wskazują, że LeasePlan Fleet Management Polska zarządza największą liczbą aut w usłudze Full Service Leasing i pozostaje niekwestionowanym liderem w zakresie świadczenia usług pełnego wynajmu długoterminowego. Ponadto park samochodów obsługiwanych przez LeasePlan rośnie w stałym tempie, co świadczy o renomie firmy na rynku usług CFM.

W pierwszym półroczu 2013 roku zwiększyliśmy liczbę aut obsługiwanych w full service leasingu o ponad 8 proc. _ - Stawiamy na indywidualne podejście, zapewniające usługi dostosowane do specyfiki floty i wymagań klienta - _mówi Artur Sulewski, Dyrektor Handlowy, _ LeasePlan Fleet Management Polska. Jesteśmy częścią międzynarodowej korporacji, dlatego korzystamy z cennych doświadczeń i nowoczesnych rozwiązań naszych specjalistów z innych europejskich krajów. LeasePlan jest już właścicielem własnej firmy ubezpieczeniowej, oferujemy własną likwidację szkód, dysponujemy parkiem własnych samochodów zastępczych, integrujemy na własnych platformach internetowych ogólnopolską sieć serwisową itp. Wciąż uruchamiamy też innowacyjne narzędzia jak chociażby działająca od początku tego roku usługa eOględziny, umożliwiające stałą kontrolę stanu floty czy FEXT, nowoczesny system raportowania w chmurze dla naszych Klientów. - _ dodaje Sulewski.

Kompleksowość oferty połączona z jej elastycznością oraz wsparta efektem skali powoduje, iż zewnętrzne zarządzanie flotą samochodową jest bezkonkurencyjne w stosunku do działów floty funkcjonujących w ramach przedsiębiorstwa. Potwierdzają to najnowsze wyniki PZWLP. Na koniec drugiego kwartału 2013 roku aż 85.539 pojazdów, co stanowi 79 proc. łącznej floty firm PZWLP, była finansowana i zarządzana w ramach usługi full service leasingu. Co piąte auto jest w zarządzaniu LeasePlan.

Wśród umów na dostawę floty podpisanych przez LeasePlan w pierwszym półroczu 2013 roku są tacy Klienci jak Coca Cola HBC ( 700 aut), Provident ( 200 aut, w tym 80 hybrydowych), Alior (230 aut) czy Lafarge (100 aut).

Fakt, że Klienci pozostają z nami na lata świadczy o tym, że podążamy za ich wymaganiami. Szczególnie w czasach spowolnienia gospodarczego LeasePlan zarządza i podpowiada, w jaki sposób redukować koszty floty firmowej klienta, wypracowując w ten sposób realne oszczędności.

_ - Dzięki naszej usłudze - Otwarta Kalkulacja - jeden z naszych klientów w ramach 3-letniego kontraktu, obniżył koszty utrzymania floty ponad 500 pojazdów firmowych o 10 proc. To efekt przemyślanych i długofalowych działań, na które warto poczekać - _ mówi Artur Sulewski, Dyrektor Handlowy w LeasePlan Fleet Management Polska.

Do nowych Klientów LeasePlan dołączyła niedawno największa brytyjska sieć hipermarketów i supermarketów, która ma swoje filie w Polsce. LeasePlan dostarczy w tym roku 120 aut do floty sieci Tesco.

Czytaj więcej w Money.pl
Sfinansowali wydatki za niemal 16 miliardów Jest łatwiej dostępny niż kredyt, dlatego cieszy się większym zainteresowaniem małych i średnich przedsiębiorców. Leasing, po miesiącach zastoju, staje się coraz popularniejszym środkiem finansowania inwestycji w firmach.
Getin Fleet S.A. nowy gracz od zarządzania flotą Nowa spółka z Grupy Getin Noble Bank S.A. będzie oferować szeroki pakiet rozwiązań w zakresie wynajmu, finansowania i zarządzania flotą pojazdów służbowych
Leasingobiorcy mają oddać odliczony VAT? Wyrok podważył stanowisko zajęte przez Naczelny Sąd Administracyjny
Tagi: leasing, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prosto z firm, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz