Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Leasing Experts sprzedaje akcje. Chce kupować nieruchomości

0
Podziel się:

Spółka z Wrocławia prowadzi ofertę do 3 grudnia.

Marcin Pawłowski, prezes Leasing Experts
Marcin Pawłowski, prezes Leasing Experts (Leasing Experts)
bESUgwRN

Do 3 grudnia potrwają zapisy na akcje spółki Leasing Experts z Wrocławia, specjalizującej się w leasingu nieruchomości. Notowana obecnie na New Connect firma chce przenieść się na główny rynek GPW.

- _ Emisja akcji jest dla nas dużym sprawdzianem _ - przyznaje Marcin Pawłowski, prezes Leasing Experts. Liczy na to, że spółka sprzeda całą pulę oferowanych akcji, czyli 3 miliony sztuk w cenie 1,50 złotego za papier. Pozyskane środki chce przeznaczyć na rozbudowę sieci oddziałów, a także na zwiększenie bazy kapitałowej swojego funduszu leasingowego, który w tej chwili ma w swoim portfelu 12 nieruchomości o łącznej wartości 12,7 miliona złotych.

- _ Środki finansowe pozyskane w wyniku emisji znacząco poprawią także strukturę bilansu. Umożliwi nam to pozyskiwanie dalszego finansowania dłużnego na realizację kolejnych transakcji leasingu nieruchomości dla naszych klientów - _ dodaje Marcin Pawłowski.

bESUgwRP

Leasing Experts specjalizuje się w leasingu nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych o wartości transakcji do 1 miliona złotych. Według prezesa spółki jest to rynkowa nisza, którą duże firmy leasingowe się nie interesują. Zaznacza jednak, że spółka na razie nie planuje wejścia w segment leasingu konsumenckiego nieruchomości. Bo choć przepisy w Polsce już na to pozwalają, to wciąż jeszcze nie ma problemów ze znajdowaniem klientów wśród firm lub osób prowadzących indywidualną działalność gospodarczą. Marcin Pawłowski nie wyklucza jednak, że w perspektywie kilku najbliższych lat spółka zainteresuje się również leasingiem konsumenckim.

Według opublikowanych przed kilkoma dniami wyników Leasing Experts po trzech kwartałach tego roku spółka miała 2,63 miliona złotych przychodów ze sprzedaż. Na poziomie EBITDA wynik za ten okres wyniósł 697,2 tysiąca złotych, a zysk netto sięgnął 513 tysięcy złotych. Zgodnie z prognozą firma chce w tym roku wypracować zysk netto na poziomie 1 miliona złotych.

Czytaj więcej w Money.pl

bESUgwSq
business news
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)