Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Libet chce spłacać długi. Nie podzieli się zyskiem?

0
Podziel się:

Jeden z największych w Polsce producentów kostki brukowej ma 78 milionów złotych długoterminowych kredytów.

Libet chce spłacać długi. Nie podzieli się zyskiem?
(Libet S.A.)

- _ Nie będziemy rekomendować wypłaty dywidendy. Zależy nam na obniżeniu kosztów finansowych i zredukowaniu kredytów _ - zapowiedział prezes Libetu Thomas Lehmann. Zdradził również, czego spółka spodziewa się w najbliższych latach i jakie postawiła sobie cele.

Jeden z największych w Polsce producentów kostki brukowej ma 78 milionów złotych długoterminowych kredytów, a jego koszty finansowe w ubiegłym roku wyniosły 7,3 miliona złotych. - _ Chcemy, by dług zmniejszył się do poniżej 69 milionów złotych na koniec 2014 roku _ - uzupełnił Ireneusz Gronostaj, członek zarządu spółki Libet.

Celem strategicznym spółki jest wartościowy wzrost sprzedaży wysokomarżowej kostki premium do 50 procent przychodów do końca 2015 roku. W 2013 roku udział ten wyniósł 40 procent. Udział Libetu w rynku kostki ogółem wyniósł w zeszłym roku 22 procent, a w rynku kostki premium 34 procent.

Przedstawiciele firmy szacują, że rynek kostki brukowej zmniejszył się w ubiegłym roku od 5 do 9 procent. Ich zdaniem ten rok będzie stabilny. Z kolei w latach 2015-2018 w segmencie premium rynek będzie rósł o 3-4 procent, a w segmencie tradycyjnym spodziewany jest spadek.

Spółka ocenia, że perspektywy branży budowlanej są korzystne. Styczeń i luty dobrze rokują na kolejne okresy. - _ Mamy bardzo dużo zapytań ofertowych od inwestorów budujących parkingi, magazyny i stacje benzynowe w różnych regionach Polski _ - zapewnił Lehmann.

Libet ma 14 zakładów. Firma zatrudnia ponad 500 osób. Spółka informowała wcześniej, że jest zainteresowana akwizycjami 3-4 zakładów w Polsce. - _ Cały czas rozglądamy się za podmiotami do kupienia _ - podtrzymał prezes Libetu.

Zysk netto grupy wzrósł w 2013 roku do 6,1 z 3,5 miliona złotych rok wcześniej. Zysk operacyjny skoczył w górę do 15,6 z 8,4 miliona złotych, a przychody sięgnęły blisko 220 milionów złotych, wobec 209,5 miliona złotych w 2012 roku.

Czytaj więcej w Money.pl

Libet ma 14 zakładów. Firma zatrudnia ponad 500 osób. Spółka informowała wcześniej, że jest zainteresowana akwizycjami 3-4 zakładów w Polsce.

business news
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)