Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lbt
19.09.2014 09:10

Libet ma przedwstępną umowę zakupu fabryki

- Akwizycja zakładu w Toruniu stanowi element realizacji strategii spółki - mówi prezes spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Libet S.A.)
Thomas Lehmann, prezes spółki Libet

Libet podpisał umowę przedwstępną zakupu zakładu produkcyjnego kostki brukowej położonego w Toruniu. Zakład ma zwiększyć przychody grupy o 8-10 procent w skali roku i zagwarantować dostęp do rynków skupionych wokół dużych ośrodków miejskich takich jak Toruń, Bydgoszcz czy Włocławek.

W wyniku przejęcia Libet będzie dysponował w Polsce 15 zakładami produkcyjnymi.

_ - Akwizycja zakładu w Toruniu stanowi element realizacji strategii spółki, która zakłada dynamiczny wzrost w oparciu o zakup kilku zakładów produkcyjnych oraz kopalń żwiru w ciągu kilku najbliższych lat. Pozwoli to firmie na zlikwidowanie białych plam na mapie Polski i zaoferowanie produktów firmy w regionach, w których ich dostępność była dotychczas niewystarczająca _ - napisano w komunikacie.

Zawarcie ostatecznej umowy uzależnione jest od zrealizowania określonych warunków, natomiast nastąpi nie później niż 20 października 2014 roku.

_ - Zakład w Toruniu jest bardzo nowoczesny i ma duży potencjał produkcyjny. Liczymy, że przejęcie pozwoli zwiększyć nasze przychody o 8-10 proc. w skali roku oraz przyczyni się do wzrostu marży operacyjnej ze względu na spadek kosztów logistyki. Otwiera się przed nami ponadto nowy, duży rynek na produkty premium _ - powiedział cytowany w komunikacie prezes Libetu Thomas Lehmann.

Wartości transakcji nie podano.

_ - Cena nabywanych składników majątkowych została zasadniczo ustalona w granicach stosownych oszacowań sporządzonych przez uprawnionych rzeczoznawców i nie odbiega od cen rynkowych takich składników, z zastrzeżeniem, iż może ona ulec zmianie na zasadach wskazanych w umowie przedwstępnej _ - napisano jedynie.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: lbt, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz