Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
linkedin
21.01.2014 13:18

LinkedIn pozywa za fałszywe konta

Zarządzający LinkedIn złożyli pozew przeciwko dziesięciu osobom, które stworzyły tysiące fałszywych kont i dokonywały nadużyć finansowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(LinkedIn mat.pras.)
Jeff Weiner, szef LinkedIn

Chodzi o fałszywych rekruterów kuszących użytkowników sieci społecznej dobrze płatną pracą.

Firma złożyła pozew w Sądzie Okręgowym dla Okręgu Północnego stanu Kalifornia. Przedstawiciele sieci społecznej powiedzieli, że usunęli fałszywe profile i przypisali je do kont zarejestrowanych na chmurze giganta Amazon Web Services.

LinkedIn oskarżył podejrzanych o rozpowszechnianie złośliwego oprogramowania i o rozpropagowanie podrobionych profili. Cyberprzestępcy naruszyli umowę użytkownika tworząc wiele fałszywych kont, które kradły dane z prawdziwych kont użytkowników za pomocą metody znanej jako scraping.

_ To podważa wiarygodność i efektywność platformy LinkedIn na kilka sposobów _ - orzekają dokumenty sądowe. _ - Specjaliści na całym świecie wykorzystują LinkedIn oczekując, że jego zawartość jest dokładna, a jego użytkownicy i ich profile prawdziwe i legalne. _

Dokumenty sądowe nie wskazują, że twórcy fałszywych profili próbowali włamać się do systemów LinkedIn. Zgłoszenie nie precyzuje również, co robili podejrzani z fałszywymi kontami.

LinkedIn zapytał Amazon Web Services o nazwiska właścicieli fikcyjnych kont. Gigant jednak nie zareagował natychmiast na prośbę LinkedIn pisze Wall Street Journal.

W listopadzie, Bitdefender ostrzegał o fałszywych profilach LinkedIn, które gromadzą dane osobowe i doprowadzają użytkowników do niebezpiecznych stron internetowych. Wśród badań nad rosnącą liczbą oszustw na portalach społecznościowych, dostawca oprogramowania antywirusowego Bitdefender wykrył kilka złośliwych kampanii zwabiających ofiary za pomocą propozycji ekscytującej pracy przedstawianych przez atrakcyjne kobiety prowadzące rekrutację.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: linkedin, business news, wiadmomości, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz