Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

List polecony wyślesz internetowo. Poczta Polska rozwija Envelo

0
Podziel się:

Docelowo za pośrednictwem platformy będzie można odbierać, wysłać listy i dokonywać większości czynności pocztowych bez wychodzenia z domu.

Jerzy Jóźkowiak, prezes Poczty Polskiej
Jerzy Jóźkowiak, prezes Poczty Polskiej (SGH mat.pras.)

Poczta Polska umożliwi wysyłanie listów poleconych przez internet. Neolist dedykowany jest zwłaszcza klientom biznesowym. To kolejny krok w rozwoju platformy Envelo, która docelowo ma umożliwić obsługę pocztową bez wychodzenia z domu.

List polecony wysyłany z internetu to nowa usługa, którą Poczta Polska udostępni na platformie Envelo. Ma to ułatwić obsługę korespondencji i zaoferować klientom pełne zarządzanie procesem wysyłania i odbioru listów poleconych. Za cały projekt wdrożenia odpowiada Poczta Polska Usługi Cyfrowe, spółka należąca do grupy kapitałowej Poczty Polskiej.

Neolist rejestrowany to tradycyjny list polecony wysyłany za pośrednictwem internetu. W formie drukowanej i w kopercie adresatowi doręczy go listonosz. Rozwiązanie jest skierowane głównie do klientów biznesowych, którzy często korzystają z wysyłki korespondencji rejestrowanej i masowej. Główna korzyść to możliwość automatycznego generowania potwierdzeń nadania i książki nadawczej na podstawie danych z pliku.

Z nowej usługi będzie można skorzystać już w przyszłym miesiącu. Nie wiadomo jeszcze ile jaki będzie jej koszt.

- _ Dla nas to kolejny krok w rozwoju platformy Envelo oraz obszaru e-usług w grupie kapitałowej Poczta Polska _ - mówi Grzegorz Świdwiński, prezes zarządu spółki Poczta Polska Usługi Cyfrowe.

Projekt Envelo powinien być w pełni zrealizowany do końca 2015 roku. Docelowo za jego pośrednictwem będzie można odbierać, wysłać listy i dokonywać większości czynności pocztowych bez wychodzenia z domu.

- _ Wpisuje się to w trend, który już może być obserwowany w Europie, czyli pełną integrację usług dla sektora e-commerce, zamiast tradycyjnego koncentrowania się operatorów pocztowych na transporcie i doręczaniu paczek, co miało miejsce w początkowych fazach rozwoju handlu w Internecie _- komentuje Jerzy Jóźkowiak, prezes Poczty Polskiej.

Czytaj więcej w Money.pl

  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/138/m318346.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/ipo/wiadomosci/artykul/debiut-poczty-polskiej-na-gieldzie-minister,185,0,1662393.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Szykuje się giełdowy debiut Poczty Polskiej. Tylko na jakich warunkach?
  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/156/m269980.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/poczta-polska-wygrala-przetarg-wart-209,206,0,1653710.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Poczta Polska wygrała przetarg za 209 mln zł
  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/154/m323994.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/protest-pracownikow-poczty-polskiej-okolo,93,0,1641309.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Pocztowcy protestowali. "W obronie rynku"
  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/52/m283444.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/poczta;polska;jest;szansa;na;porozumienie;ws;plac;pracownikow,163,0,1626787.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Bliżej porozumienia w Poczcie Polskiej
business news
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)