Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
livechat software
20.06.2014 12:00

LiveChat Software zabrakło 130 tys. zł do realizacji prognoz

W roku finansowym, który zakończył się 31 marca, skonsolidowany zysk netto spółki wyniósł 9,70 mln zł wobec 5,66 mln zł rok wcześniej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)

LiveChat Software, dostawca oprogramowania do komunikacji w internecie, zarobił w ostatnim roku obrotowy na czysto 9,7 mln zł. To wynik minimalnie poniżej prognoz zarządu, na którego czele stoi prezes Mariusz Ciepły (na zdjęciu). Jednocześnie podtrzymane zostały szacunki na kolejne 12 miesięcy.

_ - Po raz pierwszy informujemy o wynikach finansowych jako spółka notowana na warszawskiej GPW. Są one zgodne z naszą prognozą, podtrzymujemy też nasze zapowiedzi na rok finansowy 2014/15 _ - powiedział Mariusz Ciepły, prezes zarządu LiveChat Software.

W roku finansowym, który zakończył się 31 marca, skonsolidowany zysk netto spółki wyniósł 9,70 mln zł (10,20 mln zł w ujęciu znormalizowanym) wobec 5,66 mln zł w poprzednim roku obrotowym. Przychody wzrosły do 18,94 mln zł wobec 11,19 mln zł w roku finansowym 2012/13.

Wyniki są zgodne z prognozą przedstawioną w Prospekcie Emisyjnym. - _ _ LiveChat Software nie zwalnia, jesteśmy bardzo zadowoleni z początku nowego roku finansowego, w tym z kluczowego dla nas tempa pozyskiwania nowych klientów _ – _zaznaczył prezes Ciepły.

Prognoza na rok obrotowy 2014/15 zakłada wypracowanie 14,90 mln zł zysku netto, 18,95 mln zł EBITDA oraz 25,32 mln zł przychodów.

Wrocławska firma jest jednym z trzech największych na świecie dostawców oprogramowania typu live chat dla biznesu i jednym z dwóch największych świadczących usługi w modelu Software as a Service (SaaS). Z usług LiveChat Software korzysta (według stanu na koniec maja 2014 r.) ponad 7,7 tys. klientów na całym świecie, wśród nich takie firmy jak Orange, Samsung, Tele2, Adobe czy Kaspersky Lab. Produkt LiveChat, oferowany przez spółkę, jest adresowany zarówno do dużych, jak i małych firm, które chcą się kontaktować ze swoimi klientami za pośrednictwem swojej strony internetowej.

Spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie 11 kwietnia. W wyniku przeprowadzonej oferty publicznej, LiveChat Software został wyceniony na ponad 476 mln zł.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: livechat software, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz