Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Łódzka spółka podpisała umowę z Microsoft

0
Podziel się:

Partnerzy będą współpracować w opracowaniu aplikacji do generowania tzw. leadów, czyli kontaktów do podmiotów zainteresowanych określonymi ofertami.

Wojciech Zieliński, prezes zarządu MakoLab
Wojciech Zieliński, prezes zarządu MakoLab (materiały prasowe MakoLab)
bEISPtmJ

Łódzka spółka informatyczna MakoLab podpisała umowę z firmą Microsoft. Partnerzy będą współpracować w opracowaniu i promocji autorskiej aplikacji MakoLab do generowania tzw. leadów, czyli kontaktów do podmiotów potencjalnie zainteresowanych określonymi ofertami.

Korzystający z takiego programu opisuje produkt lub usługę, której sprzedażą jest zainteresowany, i zasila aplikację bazą danych podmiotów np. z określonej branży. Program przeszukuje internet, znajdując dane i informacje dotyczące tych podmiotów. Są one następnie analizowane przez aplikację i w efekcie jej użytkownik uzyskuje informację o stopniu zainteresowania każdego z podmiotów produktem lub usługą. Dzięki temu do wybranej grupy może skierować zindywidualizowane oferty.

W aplikacji wykorzystywane są ™algorytmy NLP (Natural Language Processing) wspierane przez opisy semantyczne wyszukiwanych fraz. Według biura prasowego MakoLab, aktualnie na ukończeniu jest pierwsza wersja adresowana do sektora finansowego, która jeszcze w tym kwartale ma być ™prezentowana pierwszym, potencjalnym klientom. Pozwoli ona oceniać ™zainteresowanie firm usługami bankowymi np. faktoringiem. Zgodnie z podpisanym porozumieniem oprogramowanie będzie dostępne dla zainteresowanych _ w chmurze _, na platformie Microsoft Azure.

bEISPtmL

Opracowywane rozwiązanie jest odpowiedzią na potrzeby klientów Microsoft, przede wszystkim z sektora finansowego. Prezes MakoLab Wojciech Zieliński przyznał, iż spółka jest zadowolona, że Microsoft zaangażował się w tę współpracę i docenił kompetencje firmy oraz rezultaty prowadzonych prac w zakresie technologii semantycznych. Zwrócił uwagę, że MakoLab od kilku lat promuje oparte na nich rozwiązania w sektorze motoryzacyjnym i finansowym.

_ Pozycja naszego partnera, światowego lidera na rynku usług i produktów informatycznych powoduje, że to jeden z bardziej obiecujących projektów MakoLab w ostatnim czasie _ - wskazał prezes.

Zobacz kurs akcji spółki MakoLab w ostatnich trzech miesiącach:

Microsoft jest zainteresowany promowaniem platformy Microsoft Azure poprzez umieszczanie na niej atrakcyjnych rynkowo aplikacji.

bEISPtmR

Dla MakoLab udział Microsoft w rozwijaniu i promocji aplikacji jest potwierdzeniem znaczenia technologii semantycznych w analizie danych z internetu. Ponadto dzięki tej współpracy łódzka firma zyskuje dostęp do bazy klientów, z którymi współpracuje Microsoft oraz istotne wsparcie marketingowe o zasięgu globalnym.

MakoLab jest spółką z sektora informatycznego notowaną na rynku NewConnect warszawskiej giełdy. Od ponad 20 lat dostarcza klientom kompleksowe rozwiązania IT z zakresu komunikacji cyfrowej i wspierania procesów biznesowych. W tym celu wykorzystuje najnowsze technologie internetowe, webowe i mobilne. Spółka zatrudnia ponad 100 osób w biurach zlokalizowanych w Łodzi, Warszawie, Paryżu i Londynie. 85 proc. zespołu to specjaliści pracujący bezpośrednio przy realizacji projektów IT - programiści, architekci oprogramowania, inżynierowie sieciowi, graficy.

Głównymi obszarami działalności spółki są Web Media i Business Solutions wraz z uzupełniającymi działami mSemantic i Science.

Czytaj więcej w Money.pl

bEISPtmS
bEISPtnm
business news
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)