Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

LOT chce kolejnych milionów od państwa

0
Podziel się:

Polskie Linie Lotnicze wystąpią po 9 października do resortu skarbu o wypłatę drugiej transzy pomocy publicznej - poinformował prezes spółki Sebastian Mikosz.

Na zdj, Sebastian Mikosz, prezes LOT
Na zdj, Sebastian Mikosz, prezes LOT (lot.com)

Nie ujawnił jednak jak wielka miałaby ona być.

Na 9 października zapowiedziane jest posiedzenie rady nadzorczej przewoźnika. W grudniu 2012 r. spółka otrzymała 400 mln zł pierwszej transzy pomocy publicznej._ - Przychodzi najtrudniejszy okres w tej chwili, czyli zima. Radę (nadzorczą spółki) mamy 9 października, na radzie o tym (pomocy publicznej) porozmawiamy _ - powiedział dziennikarzom w Sopocie podczas Europejskiego Forum Nowych Idei Mikosz. Dopytywany, czy LOT będzie się zwracał o pomoc po 9 października odpowiedział, że tak.

Plan restrukturyzacji spółki analizuje obecnie Komisja Europejska. W dokumencie zapisano, że LOT może potrzebować dodatkowej pomocy publicznej w wysokości do 381 mln zł. Prezes firmy podkreślał wcześniej, że zrobi wszystko, by wsparcie właściciela było jak najmniejsze.

PLL LOT straciły w 2012 r. na swojej podstawowej działalności, czyli przewozie pasażerów, 146,5 mln zł. Strata netto w tym czasie sięgnęła blisko 400 mln zł. Spółka dokonała też odpisów w wysokości 479,5 mln zł. Akcjonariuszami PLL LOT są: Skarb Państwa, który ma 67,97 proc. akcji spółki, TFS Silesia - 25,1 proc., a pozostałe 6,93 proc. należy do pracowników.

Czytaj więcej w Money.pl
Wadliwe Dreamlinery były bezpieczne? Dwa z pięciu użytkowanych przez LOT Boeingów 787 nie miały kompletu filtrów paliwa.
LOT straszy Boeinga sądem. Zapłacą? - _ Cały czas kłócimy się o pieniądze i będziemy się kłócić tak długo, aż uznamy, że mamy satysfakcjonujące rozwiązanie _ - powiedział prezes polskiego przewoźnika.
LOT czeka postępowanie wyjaśniające? Na wydanie decyzji stwierdzającej zgodność planowanego wsparcia z przepisami wspólnotowymi KE ma dwa miesiące.
business news
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)