Notowania

odwołane loty
21.04.2013 14:30

LOT odwołuje loty do Monachium i Frankfurtu

Polski przewoźnik podjął decyzję o anulowaniu wszystkich poniedziałkowych rejsów do i z Monachium oraz Frankfurtu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Iwanczuk/Reporter)

Polski przewoźnik podjął decyzję o anulowaniu wszystkich poniedziałkowych rejsów do i z Monachium oraz Frankfurtu w związku z planowanym strajkiem pracowników obsługi naziemnej niemieckiej Lufthansy. Inne rejsy LOT-u mają być realizowane zgodnie z rozkładem.

_ Według informacji od służb operacyjnych z Niemiec, strajk ma potrwać we Frankfurcie od godz. 3.00 do 4.00 rano 23 kwietnia oraz w Monachium od godz. 2.00 do do 22 w dniu 22 kwietnia _ - poinformował PLL LOT S.A..

Polski przewoźnik zdecydował w związku z tym o anulowaniu wszystkich poniedziałkowych rejsów do Monachium (z Warszawy, Wrocławia, Poznania i Katowic) i Frankfurtu (z Warszawy, Krakowa, Gdańska i Wrocławia) oraz w drugą stronę.

Informacje o zmianach w rozkładzie lotów pasażerowie mogą uzyskać w biurze przedstawiciela PLL LOT na lotniskach. W sprawach związanych z rezerwacją biletu mogą kontaktować się z call center pod numerami: 0 801 703 703 (dla telefonów stacjonarnych) i 22 19572 (dla telefonów komórkowych).

Strajk ostrzegawczy personelu naziemnego Lufthansy organizuje związek zawodowy pracowników sektora usług Verdi. Akcja protestacyjna ma objąć osiem lotnisk, w tym największy niemiecki port lotniczy we Frankfurcie nad Menem. Pracę przerwą na cały dzień pracownicy Lufthansy w Hamburgu, Monachium, Stuttgarcie, Hanowerze, Duesseldorfie, Kolonii oraz Norderstedt, gdzie znajduje się centrum obsługi technicznej. W Berlinie i Norymberdze akcja protestacyjna ma potrwać do popołudnia.

Związek domaga się dla 33 tys. zatrudnionych podwyżki płac o 5,2 proc., ochrony przed zwolnieniami oraz lepszych warunków dla uczniów przygotowujących się do podjęcia pracy w Lufthansie. Zarząd Lufthansy chce natomiast, by pracownicy zrezygnowali z podwyżek i zgodzili się na wydłużenie czasu pracy. Lufthansa wdraża od ubiegłego roku program restrukturyzacji koncernu, tłumacząc to rosnącymi cenami paliwa oraz coraz ostrzejszą konkurencją ze strony azjatyckich linii lotniczych.

Personel naziemny Lufthansy przeprowadził już miesiąc temu we Frankfurcie nad Menem i na kilku innych lotniskach 7-godzinny strajk ostrzegawczy. Odwołano wówczas blisko 700 lotów.

Czytaj więcej w Money.pl
Dreamlinery wreszcie polecą? Jest decyzja W przyszłym tygodniu Federalny Urząd Lotnictwa wyda instrukcje w sprawie dokonania zmian w samolocie, co umożliwi powrót do latania.
Czy czeka nas latanie na stojąco? Kryzys daje się we znaki również Lufthansie i liniom SAS.
"LOT nie jest pępkiem świata". Sejm głosował Minister skarbu Mikołaj Budzanowski przekonywał, że celem restrukturyzacji spółki jest odzyskanie rentowności w 2014 r.
Tagi: odwołane loty, lot, business news, wiadomości, strategie firm, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, strategie, prosto z firm, gospodarka polska, z rynku
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz