Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

LOT podpisał umowę z PayPal. Będzie łatwiej płacić

0
Podziel się:

LOT jest pierwszym polskim przewoźnikiem w Europie Środkowo-Wschodniej, który przyjął sposób płatności przez PayPal. Dzięki temu zyskuje kanał dotarcia do 137 milionów użytkowników systemu.

Dariusz Pietrzak, pełnomocnik zarządu PLL LOT
Dariusz Pietrzak, pełnomocnik zarządu PLL LOT (PLL LOT)

PayPal, globalny dostawca systemów płatności przez internet, podpisał umowę z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT. Dzięki nawiązanej współpracy, pasażerowie polskiego przewoźnika otrzymają możliwość dokonywania płatności internetowych niemal z dowolnego miejsca na świecie.

LOT jest pierwszym polskim przewoźnikiem w Europie Środkowo-Wschodniej, który przyjął sposób płatności przez PayPal. Dzięki temu zyskuje kanał dotarcia do 137 milionów użytkowników dostawcy systemów płatności. Wszyscy kupujący z PayPal poprzez zintegrowaną z systemem stronę internetową lot.com będą mogli dokonywać płatności w każdym ze 193 krajów, w których działa dostawca.

Dostępnych na lot.com jest 11 walut: euro, dolary amerykańskie i kanadyjskie, franki szwajcarskie, funty brytyjskie, korony czeskie, norweskie, duńskie i szwedzkie i węgierskie forinty. Z nowej metody płatności będzie można skorzystać zarówno poprzez tradycyjną, jak i mobilną wersję strony internetowej przewoźnika lot.com oraz przez aplikację LOT Mobile.

_ - Przywiązujemy dużą wagę do rozwiązań technologicznych. Dzięki współpracy z PayPal podróżujący zyskują dodatkowe możliwości prostej, szybkiej i bezpiecznej obsługi ich płatności _ - komentuje Dariusz Pietrzak, pełnomocnik zarządu PLL LOT do spraw handlowych.

Damien Perillat, dyrektor PayPal na Europę Środkowo-Wschodnią dodaje:_ _ - Z badań wiemy, że już dziś ponad połowa internautów w Polsce dokonuje zakupów związanych z podróżami w sieci. Możliwość pracy z największym i najstarszym przewoźnikiem lotniczym w kraju to dla nas duża satysfakcja i naturalny kierunek rozwoju _ - mówi. _ _ _

Pełna funkcjonalność płatności PayPal na stronie lot.com jest już dostępna dla klientów z poziomu tradycyjnej oraz mobilnej wersji serwisu.

PLL LOT straciły w 2012 roku na swojej podstawowej działalności, czyli przewozie pasażerów, 146,5 mln zł. Strata netto w tym czasie sięgnęła blisko 400 mln zł. Spółka dokonała też odpisów w wysokości 479,5 mln zł. Akcjonariuszami P LL LOT są: Skarb Państwa, który ma 67,97 procent akcji spółki, TFS Silesia - 25,1 procent, a pozostałe 6,93 procent należy do pracowników.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)