Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lotniska w polsce
01.02.2015 17:07

Lotnisko Chopina do remontu. Przez rosnący ruch

Za kilka miesięcy, na początku czerwca, zostanie oddany do użytku odnowiony terminal. Modernizacja trwała ponad dwa lata, a jej całkowity koszt sięga 400 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PP Porty Lotnicze)

Przebudowany ma zostać układ komunikacyjny wokół portu. Zdaniem dyrektora Michała Kaczmarzyka (na zdj.), modernizacja jest konieczna ze względu na rosnący ruch.

W tym roku rozpoczną się szczegółowe prace projektowe. Zasadnicze roboty mogą ruszyć w 2016 roku. W pierwszym etapie przebudowywane będą drogi nieco oddalone od samego lotniska, w sąsiedztwie transy NS. Z czasem prace będą się przybliżać do terminali. Dyrektor przyznaje, że wtedy dojazd do portu może być utrudniony.

Po remoncie dróg dojazdowych, kierowcy odwiedzający stołeczne lotnisko będą musieli całkowicie zmienić swoje przyzwyczajenia. Aleja Żwirki i Wigury przestanie być główną drogą dojazdową do portu. Zgodnie z planami, główny wjazd na lotnisko znajdzie się od strony trasy NS. Dyrektor przekonuje, że jest to niezbędny zabieg. Zaniechanie modernizacji może doprowadzić do gigantycznych korków na dzisiejszych dojazdach.

Za kilka miesięcy, na początku czerwca, zostanie oddany do użytku odnowiony terminal. Modernizacja trwała ponad dwa lata, a jej całkowity koszt sięga 400 mln zł. Około 30 proc. kosztów pokrywa dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko - czytamy na stronie lotniska.

Powierzchnia nowego obiektu wynosi ponad 60 tys. m kw. (po połączeniu z obecnie użytkowaną częścią Terminal A będzie miał powierzchnię całkowitą 154,5 tys. m kw). Ze starej, _ buraczkowej _ hali pozostało tylko kilka elementów konstrukcyjnych. Dzięki inwestycji warszawskie lotnisko będzie mogło obsłużyć ponad 20 milionów pasażerów rocznie. W zeszłym roku przez stołeczne lotnisko przewinęło się ponad 10 milionów pasażerów.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: lotniska w polsce, lotnisko chopina, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, prosto z firm, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz