Notowania

Lotos i Grupa Azoty odkładają w czasie wspólną inwestycję

Jeśli sytuacja na rynku ulegnie trwałej poprawie, będzie możliwy powrót do prac nad tym projektem - podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz
Paweł Olechnowicz, Prezes Lotosu.

Zakończyły się prace nad dodatkową fazą studium wykonalności kompleksu petrochemicznego Lotosu i Grupy Azoty. Stwierdzono, że w aktualnych warunkach rynkowych realizacja inwestycji nie gwarantuje spełnienia zakładanych celów biznesowych, stąd decyzja o odłożeniu jej w czasie - podał Lotos w komunikacie.

_ W trakcie ostatnich prac nad studium wykonalności optymalizowano konfigurację i produkty projektu, co zwiększyło jego opłacalność. Prace te dały pozytywne i atrakcyjne wyniki, które zostały przyjęte przez komitet sterujący w grudniu 2014 r. Uzyskane parametry ekonomiczne są jednak poniżej założeń wyjściowych projektu, które bazowały na efektach osiąganych przez podobne projekty realizowane w innych częściach świata, np. w USA _ - czytamy w komunikacie

_ Zmienność na rynku ropy i gwałtowna przecena produktów rafineryjnych i petrochemicznych - spowodowana m.in. sytuacją w USA - oznaczają, że w pierwszej kolejności Grupa Lotos i Grupa Azoty muszą zweryfikować swoje strategiczne założenia i dostosować je do obecnych uwarunkowań rynkowych _ - dodano.

Zdaniem prezesa Lotosu, Pawła Olechnowicza, w obecnym otoczeniu wskazane jest odłożenie projektu w czasie.

_ Jeśli sytuacja na rynku ulegnie trwałej poprawie, będzie możliwy powrót do prac nad tym projektem _ - podał w komunikacie.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: grupa lotos, business news, giełda, wiadomości, strategie firm, wiadmomości, kraj, gospodarka, strategie, prosto z firm, z rynku, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz