Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lts
15.01.2014 14:25

Lotos analizuje warianty rozwoju Lotosu Kolej

W październiku zeszłego roku Lotos zapowiadał, że w 2014 roku mogą zdecydować o całkowitej lub częściowej sprzedaży Lotosu Kolej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

Grupa Lotos analizuje warianty dalszego rozwoju Lotosu Kolej. Nie zapadła jeszcze decyzja, jaka ścieżka rozwoju firmy zostanie wybrana - poinformował Lotos w oświadczeniu, odnosząc się w ten sposób do informacji medialnych o rozpoczęciu prac nad dokumentacją do UOKiK ws. zakupu przez PKP Cargo Lotosu Kolej.

_ - Obecnie zarząd grupy Lotos analizuje różne warianty dalszego dynamicznego rozwoju spółki. Z punktu widzenia zarządu Grupy Lotos najważniejsze jest zapewnienie spółce optymalnych możliwości realizacji strategii ekspansji, w tym wzrostu udziałów w rynku _ - podała firma w oświadczeniu.

_ - Wybór jednego z analizowanych wariantów rozwoju nie został jeszcze dokonany _ - poinformował Lotos.

Środowy _ Dziennik Gazeta Prawna _ podał, że renomowane kancelarie prawne dostały zlecenie przygotowania dokumentacji dla postępowania koncentracyjnego przed UOKiK. Chodzi o ewentualny zakup przez PKP Cargo udziałów w Lotosie Kolej.

W październiku zeszłego roku przedstawiciele Lotosu zapowiadali, że w 2014 r. mogą zdecydować o całkowitej lub częściowej sprzedaży Lotosu Kolej.

Prezes Lotosu Paweł Olechnowicz informował wówczas, że wszystko wskazuje na to, iż spółka będzie chciała wyłączyć Lotos Kolej z grupy kapitałowej całkowicie lub częściowo właśnie w 2014 roku.

Tagi: lts, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz