Notowania

lts
28.10.2013 11:20

Lotos rozwiązał umowy z dostawcami

Kontrakty dotyczą firmy Petraco Oil Company Ltd. oraz Mercuria Energy Trading.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

Grupa Lotos kierowana przez Pawła Olechowicza (widocznego na zdjęciu) zapowiedziała, że nie będzie kontynuowała współpracy z Petraco Oil Company Ltd. Umowę wypowiedziano także firmie Mercuria Energy Trading. Oba przedsiębiorstwa są dostawcami ropy naftowej dla spółki.

- _ Zgodnie z umową każda ze stron ma prawo zgłosić drugiej stronie informację o zamiarze niedokonywania automatycznego przedłużenia umowy na lata 2014 i 2015. Umowa wygaśnie z końcem roku kalendarzowego 2013. Nieprzedłużenie umowy nie przynosi skutków finansowych wpływających na bieżącą sytuację spółki _ - podał Lotos w komunikacie dotyczącym współpracy z Petraco Oil Company Ltd.

W stosunku do umowy z Mercuria Energy Trading powodem jej rozwiązania jest nie osiągnięcie porozumienia co do zmiany ceny umownej. Powinno ono zostać zawarte do 15 października danego roku kalendarzowego poprzedzającego rok dla którego żądana jest zmiana ceny. Kontrakt ulegnie rozwiązaniu wraz z końcem tego roku.

Wyniki spółki już jutro

Notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie grupa Lotos we wtorek opublikuje skonsolidowany raport kwartalny za trzeci kwartał 2013 roku. Eksperci spodziewają się kolejnego słabego operacyjnie kwartału w wykonaniu paliwowej spółki. W drugim kwartale bieżącego roku Lotos zanotował 126,1 mln złotych straty netto. Rok wcześniej wyniosła ona 529 mln złotych. Na poziomie operacyjnym spółka straciła 100,8 mln złotych. W stosunku do danych z drugiego kwartału 2012 roku przychody spółki zmniejszyły się z 8384,1 mln zł do 6118,8 mln zł.

Widać zatem, że negatywna passa wyników spółki trwa już od dłuższego czasu. Mimo tego jej akcje radzą sobie całkiem dobrze na rynku. Przez ostatni rok, cena pojedynczego waloru wzrosła o około 20 procent.

Notowania grupy Lotos w ostatnich 12 miesiącach Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Grupa Lotos jest koncernem naftowym prowadzącym działalność w Polsce i poza jej granicami. Zajmuje się wydobyciem i przerobem ropy naftowej oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych.

Wśród produktów spółki znajduje się benzyna bezołowiowa, olej napędowy, olej napędowy wykorzystywany do celów opałowych, paliwo lotnicze oraz ciężki olej opałowy. Jej akcje są notowane na GPW od czerwca 2005 roku.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: lts, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz