Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
maspex wadowice
19.12.2014 10:53

Łowicz, Krakus i Kotlin z nowym właścicielem

Krzysztof Pawiński, prezes zarządu Maspex Wadowice przyznaje, że Grupa od wielu lat pracowała nad realizacją przejęcia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maspex Wadowice)
Krzysztof Pawiński, prezes zarządu Maspex Wadowice

Grupa Maspex Wadowice - właściciel między innymi marek Tymbark, Kubuś i Lubella - podpisała wstępną umowę na zakup wybranych aktywów firmy Agros Nova. Po sfinalizowaniu transakcji, co nastąpi po uzyskaniu zgodny Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, stanie się właścicielem m.in. takich marek, jak: Łowicz, Krakus, Kotlin, Włocławek, Fruktus, Tarczyn, DrWitt. Strony nie ujawniają wartości transakcji.

W efekcie przejęcia powstanie grupa spożywcza o obrotach ponad 4 miliardów zł. Krzysztof Pawiński, prezes zarządu Maspex Wadowice przyznaje, że grupa od wielu lat pracowała nad realizacją przejęcia.

- _ Nasza praca i cierpliwość zostały w końcu nagrodzone _ - przyznał. - _ Grupa Agros Nova wniesie olbrzymi dorobek do naszej spółki - wartościowe i silne marki oraz co dla nas bardzo ważne także _ - _ profesjonalny zespół pracowników, który wypracował tak dobrą pozycję rynkową tej firmy. _

Z kolei Marek Sypek, prezes zarządu Agros-Nova powiedział, że w ciągu najbliższych miesięcy grupa będzie poszukiwać możliwości akwizycji podmiotów na polskim rynku w celu dołączenia ich do Agros-Nova Soki lub też możliwości sprzedaży spółki do inwestora branżowego, w celu zapewnienia dalszego rozwoju markom Fortuna, Pysio i Garden oraz zapewnienia kontynuacji zatrudnienia pozostałym w grupie pracownikom.

Grupa Kapitałowa Agros Nova to producent branży spożywczej obecny w kilkunastu segmentach rynkowych. Motorem rozwoju są soki, nektary i napoje, które stanowią 70 proc. obrotów firmy oraz makarony, wyroby zbożowe i produkty instant dające 30 proc. przychodów ze sprzedaży, które w 2014 roku wyniosły ponad 3,3 miliarda zł.

To już 17 akwizycja Maspex Wadowice. Największe, które do tej pory zrealizowane były w Polsce to zakup firmy Tymbark (1999 rok) oraz spółki Lubella (2003 rok). W obszarze produkcji, od momentu wejścia w skład Maspex Wadowice, inwestycje produkcyjne w Lublinie i Tymbarku wyniosły ponad 180 milionów zł.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: maspex wadowice, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prosto z firm, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz