Notowania

lbw
27.05.2013 16:20

Lubawa dostała 2,3 miliona złotych dofinansowania

Efekt końcowy tej pracy będzie przeznaczony służbom mundurowym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Lubawa S.A.)

*Lubawa S.A.podpisała z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju umowę dofinansowania projektu wykonania nowej kamizelki kulo- i nożoodpornej. Projekt będzie realizowany wspólnie z Wojskową Akademią Techniczną. Kwota dofinansowania to ok. 2,3 mln zł. *

Spółka zajmie się wykonaniem kamizelki łączącej w sobie dwie cechy ochrony, tj. przed postrzałem oraz atakiem przy użyciu ostrego narzędzia._ - Będzie to pierwsza na rynku kamizelka wykonana w unikalnej technologii zapewniającej maksymalną, możliwą ochronę przed atakiem - _ podkreśla Marcin Kubica, prezes Lubawa S.A.

Projekt zostanie dofinansowany przez Narodowy Centrum Badań i Rozwoju i zrealizowany w ciągu 24 miesięcy.

_ - Efekt końcowy tej pracy będzie przeznaczony służbom mundurowym, a w szczególności: policji, straży granicznej i służbie więziennictwa, których funkcjonariusze najczęściej są narażeni na atak z użyciem broni palnej oraz ostrego narzędzia - _ zapowiedział Kubica.

Notowania Lubawy od początku tego roku Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Grupa Lubawa, która zajmuje się produkcją tkanin i dzianin technicznych, osiągnęła w pierwszym kwartale 2013 roku przychody na poziomie 59 milionów złotych (wzrost o 8 procent w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku) i wynik w wysokości plus 3,4 milionów złotych (wzrost 20 procent).

Tagi: lbw, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz