Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Lufthansa będzie latać częściej z Wrocławia

0
Podziel się:

Firmy, które otworzyły oddziały w stolicy Dolnego Śląska obecnie kompletują zespoły lub też prowadzą interesy z międzynarodowymi przedsiębiorcami, dlatego potrzebne są nowe połączenia.

Lufthansa będzie latać częściej z Wrocławia
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bECGdOdh

Przewoźnik uruchomi dodatkowy rejs ze stolicy Dolnego Śląska do Frankfurtu, a już pod koniec tego miesiąca, przeloty będą obsługiwane przez większy samolot.

_ - Coraz większe zainteresowanie międzynarodowymi połączeniami sieciowymi można tłumaczyć tym, że Wrocław stał się ważnym ośrodkiem biznesowym. Miasto prowadzi wiele inwestycji, otwierają się kolejne firmy związane często z nowymi technologiami - _mówi Dariusz Kuś, prezes lotniska (na zdjęciu).

Kuś dodaje, że firmy które otworzyły oddziały w stolicy Dolnego Śląska obecnie kompletują zespoły lub też prowadzą interesy z międzynarodowymi przedsiębiorcami. - _ Linie lotnicze szybko zareagowały na ten trend i proponują połączenia do największych portów lotniczych w Europie - _ tłumaczy decyzję Lufthansy.

bECGdOdj

Obecnie niemiecki operator oferuje z wrocławskiego lotniska połączenia do Düsseldorfu, Frankfurtu i Monachium. Pod koniec października, wraz z wejściem w życie zimowego rozkładu lotów, trasa Wrocław-Frankfurt będzie obsługiwana większym samolotem. 70-osobowego Embraera, który już dzisiaj ma niemal 100-procentowe obłożenie, zastąpi 100-osobowy samolot tej samej marki.

Z komunikatu prasowego wynika, że kolejne zmiany nastąpią od początku najbliższego sezonu letniego. Niemiecki przewoźnik planuje uruchomić dodatkowy poranny rejs do Frankfurtu, obsługiwany przez większe samoloty. Na popołudniowych rejsach będą latać Airbusy 319, zabierające na pokład 138 pasażerów, a na rannych Boeing 737-500, który zabierze na pokład 120 pasażerów.

_ - Nowe, poranne połączenie uzupełni naszą dotychczasową ofertę kierowaną do biznesu. Frankfurt jest dużym hubem przesiadkowym, dzięki czemu Wrocław ma otwarte okno na świat, a dogodne godziny podróży pozwalają zaplanować wylot, spotkanie biznesowe i powrót tego samego dnia - _ tłumaczy Dariusz Kuś.

Czytaj więcej w Money.pl

bECGdOdp
bECGdOdK
business news
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)