Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lug
09.04.2013 12:15

LUG zainwestuje blisko 5 mln zł. W 3 lata ma podwoić przychody

Producent oświetlenia zamierza zarobić w 2013 roku 3,6 mln zł. Na badania przeznaczy 2,4 mln zł, a drugie tyle na rozbudowę zakładu i uruchomienie nowej linii produkcyjnej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(LUG)

*Notowana na NewConnect spółka LUG, jeden z największych producentów opraw oświetleniowych w Polsce, szacuje zyski w 2013 roku na 3,6 mln zł. Według strategii na lata 2013-2016, rozbuduje dotychczasowy zakład i uruchomi nową linię produkcyjną za 2,5 mln zł. Dzięki temu w ciągu 3 lat ma podwoić przychody z eksportu. *

W bieżącym roku zarząd, na czele którego stoi Ryszard Wtorkowski, chce zwiększyć przychody do 110 mln zł, a zysk operacyjny do 5,3 mln zł. Prognoza zakłada proporcjonalny wzrost kosztów, poprawę sytuacji na rynku w drugiej połowie roku oraz średnioroczny kurs euro na poziomie 4,1 zł.

W kolejnych latach będzie się koncentrować przede wszystkim na badaniach, na które tylko w tym roku przeznaczy 2,4 mln zł. Planuje też zwiększać udział w sprzedaży oświetlenia LED tak, aby w 2016 roku 40 procent przychodów pochodziło z tego segmentu. Spółka celuje również w 100-procentowy wzrost przychodów z eksportu oraz 30-procentowe zwiększenie sprzedaży realizowanej w kraju.

W obszarze technologii LUG zamierza doprowadzić do rozbudowy dotychczasowego zakładu i uruchomienia nowej linii produkcyjnej. Inwestycja ta zostanie zrealizowana w bieżącym roku, a jej całkowity koszt szacowany jest na 2,5 mln zł. W planach jest też budowa nowego zakładu produkcyjnego. Pierwszy etap inwestycji zaplanowano na lata 2014-2015.

W związku z kosztownymi inwestycjami, zarząd zapowiedział niewypłacanie dywidendy w 2013 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Eurobank podwoił zysk Eurobank zarobił w zeszłym roku 138 mln zł. Zwiększył przy tym sprzedaż produktów oszczędnościowych oraz kredytów hipotecznych.
PGS Software wypłaci 0,18 zł dywidendy na akcję Na dywidendę za 2012 r. spółka wypłaci łącznie 4,98 mln zł. W 2012 roku zysk netto spółki wyniósł 5,64 mln zł.
Tro Media zadebiutuje na GPW Został spełniony pierwszy ważny krok w kierunku ubiegania się o przejście na rynek główny warszawskiej giełdy. - Ma to nastąpić jeszcze w tym roku - przekonuje prezes zarządu Grzegorz Czapla.
Tagi: lug, business news, manager, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz