Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lux med
09.06.2014 06:00

Lux Med rozwija działalność w mniejszych miastach

W ramach grupy funkcjonują już placówki w Białymstoku, Gorzowie Wielkopolskim i Elblągu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)
Anna Rulkiewicz, prezes grupy Lux Med

Lux Med na początku czerwca sfinalizowała kolejne przejęcie w tym roku. Tym razem akwizycją zostało objęte Centrum Zdrowia Medycyna w Białymstoku. To już piąta tego typu transakcja Lux Med-u w ciągu minionego półrocza. Ekspansja firmy pokazuje, że rozszerza ona swoją działalność na coraz mniejsze miasta.

Prezes firmy przekonuje, że jest to dobry kierunek mimo że w mniejszych miastach średnie zarobki są niższe.

- _ Firmy, które wykupują dla swoich pracowników opiekę medyczną w naszych placówkach działają na terenie całej Polski, dlatego realizując strategię uruchamiania własnych centrów medycznych w miastach średniej wielkości odpowiadamy na ich oczekiwania. Ponadto widzimy, że w mniejszych ośrodkach indywidualni pacjenci też są zainteresowani dostępem do sieci oferującej kompleksowe usługi - _tłumaczy Anna Rulkiewicz, prezes grupy Lux Med.

_ - Oferta Lux Med skierowana jest zarówno do klientów korporacyjnych, jak indywidualnych. Mamy więc zdywersyfikowane źródła przychodu. Chcemy docierać z opieką medyczną do możliwie największej liczby pacjentów. Dlatego nie może nas zabraknąć w miastach takich jak Białystok, który ma przecież około 300 000 mieszkańców _ - dodaje Rulkiewicz.

W ostatnim czasie firma uruchomiła już placówki w Gorzowie Wielkopolskim i Elblągu. W jej planach znajduje się ekspansja w miastach o podobnej wielkości.

To już piąta akwizycja Lux Med-u w ciągu minionego półrocza. W grudniu ubiegłego roku do grupy dołączył szpital Carolina Medical Center w Warszawie oraz spółka diagnostyczna Tomograf w Toruniu. W tym roku - pracownie diagnostyczne Scanlab w Łodzi i Diagnostic-Med w Poznaniu.

Obecnie Lux Med ma już 153 własne centra medyczne, najwięcej ze wszystkich prywatnych świadczeniodawców usług zdrowotnych w Polsce.

Firma liczy na poprawę efektywności prowadzonej działalności. Lux Med planuje także rozwój wewnątrz posiadanych już placówek.

-_ Chcemy rozwijać się organicznie, jak również poprzez przejęcia. Naszym celem jest świadczenie jak najbardziej kompleksowej opieki medycznej. Jednoczesny rozwój we wszystkich segmentach rynku tworzy naturalne synergie i ma docelowo umożliwić nam opiekę nad pacjentem na każdym etapie leczenia _ - mówi prezes grupy Lux Med.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: lux med, business news, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz