Notowania

Przejdź na
lux med
04.06.2014 15:00

Lux Med znów przejmuje. Spółka zmienia kierunek?

Tym razem celem największej sieci medycznej w Polsce okazało się Centrum Zdrowia Medycyna z Białegostoku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)
na zdjęciu: Anna Rulkiewicz, prezes Lux Med-u

Tym razem celem największej sieci medycznej w Polsce okazało się Centrum Zdrowia Medycyna z Białegostoku, które w czterech placówkach zatrudnia 150 lekarzy, a pod opieką ma ponad 70 tysięcy pacjentów. To już piąta akwizycja Lux Med-u w ciągu minionego półrocza.

- _ Jest to kolejny krok w realizacji strategii rozwoju nie tylko w największych miastach, ale także w ośrodkach średniej wielkości, do których zalicza się Białystok _ - wyjaśnia Anna Rulkiewicz, prezes zarządu grupy Lux Med.

_ - Nasza sieć placówek ambulatoryjnych jest już bardzo rozwinięta, zwłaszcza w dużych miastach centralnej i zachodniej Polski. Dołączenie Centrum Zdrowia Medycyna oznacza, że teraz pacjenci ze wschodniej części kraju będą mieli do niej bezpośredni dostęp _ - dodaje.

Centrum Zdrowia Medycyna działa od 2006 roku. Sieć oferuje szeroki zakres specjalizacji medycznych z dostępem do pełnej diagnostyki obrazowej i laboratoryjnej oraz usług stomatologicznych. Zatrudnia 150 lekarzy, a pod opieką ma ponad 70 tysięcy pacjentów.

To już piąta akwizycja Lux Med-u w ciągu minionego półrocza. W grudniu ubiegłego roku do grupy dołączył szpital Carolina Medical Center w Warszawie oraz spółka diagnostyczna Tomograf w Toruniu. W tym roku - pracownie diagnostyczne Scanlab w Łodzi i Diagnostic-Med w Poznaniu.

Obecnie Lux Med ma już 153 własne centra medyczne, najwięcej ze wszystkich prywatnych świadczeniodawców usług zdrowotnych w Polsce. Swoją ofertę grupa kieruje zarówno do klientów korporacyjnych, jak i indywidualnych.

Współpracuje z nią około 1600 poradni partnerskich, a pod jej opieką znajduje się ponad 1,4 miliona pacjentów. W kwietniu ubiegłego roku Lux Med został przejęty przez Bupa, międzynarodową grupę działającą na rynku opieki zdrowotnej.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: lux med, business news, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz