Notowania

mag
09.09.2014 06:41

Magellan finansuje szpitale w Czechach. Celuje w nowy rynek

Spółka w ubiegłym roku zarobiła na czysto 43,4 mln zł. Po pierwszych sześciu miesiącach tego roku zysk netto przekracza 25 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Magellan SA)
Krzysztof Kawalec, prezes Magellan

W pierwszym półroczu, spółki Magellana działające na rynkach zagranicznych w Czechach i na Słowacji, zanotowały 1,3 mln zł zysku netto. O 38 procent więcej w ujęciu rok do roku. Na koniec czerwca aktywa za granicą stanowiły prawie 11 portfela grupy.

- _ Spodziewamy się w drugim półroczu większego zapotrzebowania na produkty finansowe dla szpitali w Czechach i na Słowacji, głównie z powodu przesunięcia w czasie zapowiadanej pomocy publicznej dla szpitali na rynku czeskim oraz brakiem perspektyw na, oczekiwane przez dostawców, oddłużenie szpitali klinicznych na Słowacji _ - komentuje Krzysztof Kawalec, prezes Magellana.

Prezes zapowiedział jednocześnie intensywne prace nad rozpoczęciem działalności na nowym rynku europejskim. - _ Mamy już zespół menadżerów, którzy będą zajmować się nowym rynkiem. Oczekujemy, że pierwszą transakcję przeprowadzimy jeszcze w tym roku _- zapowiada Kawalec.

Inwestycje spółka sfinansuje długiem. Sprzyja temu środowisko niskich stóp procentowych. Pieniędzy powinno Magellanowi starczyć także na wypłatę dywidendy. Zarząd podtrzymuje deklarację wypłaty do 50 procent jednostkowego zysku netto. - _ Sytuacja płynnościowa Grupy pozwala na wypłatę dywidendy. O decyzjach związanych z wypłatą dywidendy będziemy informować w odpowiednim czasie _ - tłumaczy Krzysztof Kawalec.

Spółka w ubiegłym roku zarobiła na czysto 43,4 mln zł. To o 17 procent więcej niż w 2012 roku. Po pierwszych sześciu miesiącach tego roku zysk netto przekracza 25 mln zł.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: mag, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, czołówki, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz