Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

MAN z największym takim kontraktem w Polsce

0
Podziel się:

36 autobusów miejskich na gaz ziemny wyprodukowanych przez firmę, trafi do Tych.

MAN z największym takim kontraktem w Polsce
(MAN)
bEIStmXp

W tyskim Przedsiębiorstwie Komunikacji Miejskiej podpisano umowę na zakup 36 ekologicznych autobusów miejskich. To największy kontrakt na autobusy gazowe (warty blisko 40 milionów złotych) jaki firma MAN Truck & Bus podpisała w Polsce.

Na zdjęciu Anders Nielsen, prezes MAN Truck & Bus.

Za tę kwotę do Tychów w maju 2015 roku przyjadą autobusy z komfortowymi siedzeniami, darmowym internetem, klimatyzacją, bramkami do liczenia pasażerów i systemem monitoringu.

bEIStmXr

Nowe autobusy miejskie Man Lion's City GL CNG, bo takie właśnie trafia do Tychów otrzymały tytuł _ Bus of the Year 2015 _ przyznany przez dziennikarzy czasopism specjalistycznych wchodzących w skład europejskiego jury tegorocznego testu autobusów Bus Euro Test. Charakteryzują się wyjątkową niską emisją zanieczyszczeń.

-_ Idealnie pasuje do naszego miasta, które do ekologii przykłada ogromną wagę. Już teraz połowa naszych autobusów jest napędzana gazem ziemnym – to ekologiczny rekord w województwie śląskim - powiedział podczas podpisania umowy Andrzej Dziuba - _prezydent Tychów.

Dzięki tej nowej inwestycji tyska zajezdnia stanie się jedną z najnowocześniejszych w Polsce. Średnia wieku autobusów wożących pasażerów w Tychach wynosi sześć lat - to jeden z najmłodszych w kraju taborów i ścisła europejska czołówka.

Nowy pojazd MAN Lion's City GL CNG z silnikiem CNG w wersji Euro 6 to przegubowy autobus napędzany biogazem lub gazem ziemnym może być eksploatowany neutralnie pod względem CO2, a więc na poziomie właściwym dla pojazdów z napędem elektrycznym (Full-Electric-Vehicle). Nawet bez zastosowania biogazu emisja CO2 jest o ponad 17 proc. mniejsza niż w przypadku pojazdów z silnikiem Diesla.

bEIStmXx

Równocześnie gaz ziemny jest wyjątkowo ekonomicznym alternatywnym źródłem napędu. W okresie 10 lat pojazd MAN Lion´s City GL CNG - tylko dzięki zdecydowanie niższym kosztom paliwa - pozwala zaoszczędzić ponad 15 proc. kosztów cyklu życia w porównaniu z autobusem tego samego typu z napędem wysokoprężnym.

CNG od wiodącego producenta na rynku

MAN posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie autobusów z napędem na gaz ziemny i jest wiodącym producentem na tym rynku. We współpracy ze spółką erdgas mobil GmbH firma MAN zwiększa ilość autobusów z napędem na gaz ziemny oraz zabezpiecza i rozwija infrastrukturę dostępu do paliwa dla wszystkich pojazdów z napędem na gaz ziemny.

Firma MAN nie tylko oferuje niezawodne technologie, ale jest także doskonałym specjalistą w zakresie konserwacji i napraw wysokociśnieniowych instalacji gazowych. Swoje know-how MAN udostępnia w kompetentny sposób w ramach organizowanych na zamówienie szkoleń i treningów dla personelu serwisowego klientów lub firm zewnętrznych. Ponadto zapewnia na całym świecie dostęp do części zamiennych do autobusów z napędem na gaz ziemny, umożliwiając w ten sposób prawidłową eksploatację pojazdów MAN.

bEIStmXy

Koncepcja wnętrza zapewniająca optymalny przepływ pasażerów oraz wysoki komfort jazdy

Lion's City GL CNG o długości 18,75 metrów może przewozić nawet 142 pasażerów i jako jedyny pojazd na rynku jest wyposażony w pięć podwójnej szerokości drzwi. Takie rozwiązanie gwarantuje optymalny przepływ pasażerów i bardzo krótkie czasy postoju. Pojazd posiada także trzy siedzenia składane, które mogą być zablokowane przez kierowcę. Dzięki temu podczas przewozu dużej liczby pasażerów dostępna jest większa powierzchnia stojąca. Nowoczesne kasowniki mogą skanować bilety zakupione elektronicznie na Smartphonach. Ponadto w autobusie zapewniony jest dostęp do internetu za pośrednictwem hotspotu WLAN oraz ekrany, które mogą być indywidualnie programowane.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/15/m47119.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/fatalny-stan-podmiejskich-autobusow,207,0,1639375.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Fatalny stan autobusów. Zakaz dalszej jazdy Wczoraj i dziś sprawdzono 27 podmiejskich autobusów kursujących do stolicy i we wszystkich przypadkach zabrano dowody rejestracyjne.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/161/m293793.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/fiat;zrezygnuje;z;inwestycji;w;tychach,65,0,1570881.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Fiat zrezygnuje z inwestycji w Tychach Włosi wycofują się z zapowiedzianej przez wicepremiera Piechocińskiego produkcji nowych modeli samochodów.
bEIStmXS
business news
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)