Notowania

pir
17.09.2014 10:51

Mariusz Grendowicz nie jest już prezesem PIR

- Stało się to szybciej niż mogłem się tego spodziewać - napisał o swoim odwołaniu Grendowicz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)
Mariusz Grendowicz, były prezes PIR

Rada nadzorcza spółki Polskie Inwestycje Rozwojowe odwołała Mariusza Grendowicza z funkcji prezesa - poinformował PIR.

Równocześnie rada nadzorcza zdecydowała o rozpoczęciu procedury konkursowej, prowadzącej do wyłonienia nowego prezesa. Do czasu jej zakończenia zarząd spółki będzie działał w dwuosobowym składzie.

Obecnie w skład zarządu PIR wchodzą Michał Lubieniecki oraz Przemysław Sztandera. W komunikacie nie podano powodów odwołania Grendowicza z funkcji prezesa PIR.

W oświadczeniu po zakończeniu posiedzenia rady nadzorczej Mariusz Grendowicz poinformował, że decyzję rady, choć nie jednogłośną, przyjmuje do wiadomości.

- _ Moja misja w roli prezesa Polskich Inwestycji Rozwojowych dobiegła dziś końca. Stało się to szybciej niż mogłem się tego spodziewać _ - napisał odwołany prezes Grendowicz.

- _ Realizując wypracowaną wspólnie z Ministerstwem Skarbu i zatwierdzoną przez rząd politykę inwestycyjną, w ciągu 18 miesięcy udało mi się nie tylko stworzyć od podstaw wyspecjalizowany fundusz infrastrukturalny, ale przede wszystkim skupić wokół niego, wywodzący się w stu procentach z rynku, zespół wysokiej klasy specjalistów w dziedzinie finansowania strategicznych inwestycji infrastrukturalnych _ - dodał.

Przypomniał, że kierowany przez niego zespół w ciągu 10 miesięcy doprowadził do zamknięcia pierwszej inwestycji oraz prowadził zaawansowane prace nad kilkoma kolejnymi, spośród których 2-3 powinny zostać sfinalizowane przed końcem bieżącego roku.

- Transakcje te powinny zaowocować powstaniem do końca 2015 roku strategicznych projektów infrastrukturalnych o łącznej wartości co najmniej 10 miliardów złotych" - napisał Grendowicz.

Wcześniej przedstawiciele MSP wielokrotnie informowali, że oczekują od PIR przyspieszenia prac związanych z podpisywaniem umów na finansowanie dużych projektów infrastrukturalnych.

PIR został w tym roku dokapitalizowany na kwotę 1,2 mld zł ze sprzedaży pakietu akcji PGE. Wiceminister skarbu Wojciech Kowalczyk mówił niedawno, że w2014 roku PIR nie będzie już potrzebował dodatkowego finansowania.

Na stronie internetowej PIR znajduje się informacja, że do tej pory PIR podpisał jedną umowę (z Grupą Lotos na zagospodarowanie złoża B8 na Morzu Bałtyckim o wartości 1,8 mld zł), wstępnie zaakceptował osiem projektów o łącznej wartości 6,6 mld zł, a analizowane są łącznie 53 projekty.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: pir, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz