Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Marka 4F ubierze Serbów podczas igrzysk w Rio

0
Podziel się

Pierwszy raz w historii polska firma ubierze inną reprezentację podczas igrzysk olimpijskich. OTCF, czyli właściciel marki 4F podpisał właśnie umowę z Serbskim Komitetem Olimpijskim. To już kolejna kontrakt wielickiej spółki. Wcześniej podobne porozumienie podpisano z Łotyszami.

Marka 4F ubierze Serbów podczas igrzysk w Rio
(PETER PARKS/AFP)
bDSIBjrF

Pierwszy raz w historii polska firma ubierze inną reprezentację podczas igrzysk olimpijskich. OTCF, czyli właściciel marki 4F podpisał właśnie umowę z Serbskim Komitetem Olimpijskim. To już kolejny kontrakt wielickiej spółki. Wcześniej podobne porozumienie podpisano z Łotyszami.

Novak Djokovic w polskich ubraniach? Na igrzyska olimpijskie w Rio będzie musiał założyć koszulkę i bluzę z logo 4F. Umowa zakłada, że podczas samego meczu będzie mógł występować w niemieckich „trzech paskach”, ale już podczas rozgrzewki, treningów, spacerów po wiosce olimpijskiej, a także w trakcie ewentualnej ceremonii medalowej najlepszy tenisista świata założy polską bluzę.

Umowa pomiędzy Serbskim Komitetem Olimpijskim a właścicielem marki 4F zakłada, że sportowcy z tego kraju będą ubierani w stroje zaprojektowane w Wieliczce pod Krakowem w trakcie Letnich Igrzysk Olimpijskich Rio de Janeiro 2016 oraz podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pyeongchang 2018.

bDSIBjrH

- Jestem pewien, że nasi zawodnicy będą promować markę 4F podczas wielu dekoracji medalowych – zadeklarował przy podpisywaniu umowy Zarko Paspalj, wiceprezes Serbskiego Komitetu Olimpijskiego.

Kolekcja olimpijska przygotowana przez markę 4F składać się będzie z trzech części: defiladowej, treningowej i w stylu sport casual. Wśród propozycji znajdą się pełne sylwetki strojów reprezentacyjnych i treningowych dla zawodników i kadry trenerskiej. Kolekcja składa się z 74 kombinacji wzorów i barw.

Poza tym do dyspozycji olimpijczyków trafią też akcesoria: obuwie, okularów przeciwsłoneczne, czapki, torby, plecaki. Wartości kontraktu nie ujawniono. OTCF, czyli właściciel marki, liczy jednak na spory zwrot w postaci sprzedaży kolekcji Serbom oraz innym fanom sportowców z tego kraju.

- W tym roku otworzymy trzy sklepy 4F w Serbii - ujawnił Igor Klaja, prezes OTCF.

bDSIBjrN

Marka 4F na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro ubierze sportowców z trzech krajów. Poza reprezentacją Serbii, logo 4F pojawi się na strojach olimpijczyków z Polski oraz Łotwy. Igor Klaja w wywiadzie dla money.pl mówił pół roku temu, że to dopiero początek jego drogi. A w przyszłości liczy na dogonienie gigantów takich jak Nike czy Adidas.

- Nie wiem, ile czasu na to potrzebuję. Stać na to Polaka. Nie mam kompleksów. Dużo podróżuję, więcej czasu spędzam poza krajem niż w Polsce. Uważam, że jesteśmy szalenie zdolnym narodem. Jesteśmy tak pracowici, że jesteśmy skazani na sukces - mówi money.pl Klaja.

4F urosło w Polsce kilka lat temu, gdy zaczęło sponsorować Kamila Stocha. Początkowo specjalizowało się w kurtkach narciarskich. Dziś asortyment jest znacznie szerszy, a polska marka ma już nawet swoją kolekcję butów do biegania.

bDSIBjsi
business news
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)