Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Marvipol ma środki na spłatę obligacji. Zrealizuje prognozy?

0
Podziel się:

Deweloper konsekwentnie zmienia strukturę zadłużenia na rzecz kredytów bankowych oraz długu korporacyjnego. W planach na przyszły rok ma sprzedaż 500 lokali.

Sławomir Horbaczewski, wiceprezes Marvipol
Sławomir Horbaczewski, wiceprezes Marvipol (Marvipol)

Giełdowy deweloper zapowiada zacieśnienie współpracy z finansowymi inwestorami instytucjonalnymi, którzy objęli trzyletnie obligacje Marvipolu o wartości 60 milionów złotych. Obligatariuszy niepokoić może jednak cel, dla którego spółka pozyskała pieniądze. Mają one zostać przeznaczone m.in. na spłatę długów.

Zapotrzebowanie Marvipolu na dodatkowe środki finansowe związane jest z rozliczeniem pozostałej części kredytu inwestycyjnego, z którego finansowana była budowa osiedla Apartamenty Mokotów Park oraz współfinansowaniem wykupu obligacji korporacyjnych, które spółka musi wykupić w tym i przyszłym miesiącu.

- _ Ze względu na warunki emisji zbliżających się do wykupu obligacji nie byliśmy zainteresowani ich rolowaniem. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami konsekwentnie zmieniamy też strukturę naszego zadłużenia na rzecz kredytów bankowych oraz długu korporacyjnego skonsolidowanego w rękach finansowych inwestorów instytucjonalnych _ - komentuje Sławomir Horbaczewski, wiceprezes Marvipolu.

Chociaż perspektywa spłaty zobowiązań jest znacznie mniej optymistyczna dla inwestorów niż wykorzystanie środków z obligacji na rozwój i inwestycje, to przedstawiciele spółki zapewniają o bezpieczeństwie spłaty odsetek i kapitału. Obligacje zostały docelowo zabezpieczone na gotowych lokalach mieszkalnych i użytkowych z drugiego i trzeciego etapu inwestycji Apartamenty Mokotów Park.

- _ Refinansowanie inwestycji Apartamenty Mokotów Park pozwoli nam kontynuować sprzedaż mieszkań i lokali użytkowych bez presji czasu i tym samym zrealizować odpowiednio wyższą marżę na sprzedaży _ - tłumaczy Mariusz Poławski, członek zarządu.

Pieniądze na regulowanie bieżących zobowiązań dają giełdowemu deweloperowi względną swobodę działania. Tym samym być może uda się zrealizować zapowiadaną w sierpniu przyszłoroczną sprzedaż mieszkań na poziomie 500 lokali.

- _ Oczekujemy, że w tym roku zwiększymy wolumen sprzedaży mieszkań do ponad 400 sztuk, a w przyszłym roku do ponad 500 sztuk _ - informował wiceprezes Marvipolu. W pierwszej połowie 2013 roku deweloper znalazł nabywców na 213 lokali. Liczba przekazanych lokali w tym czasie sięgnęła 149 sztuk.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
manager
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)