Notowania

marvipol
04.07.2014 12:16

Marvipol zrealizował ponad 60 procent planu

Marvipol znalazł w II kwartale 2014 r. nabywców na 136 lokali netto wobec 94 rok wcześniej. Po sześciu miesiącach sprzedaż wyniosła 400 lokali.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Kula)
Mariusz Książek, prezes Marvipolu

Marvipol znalazł w drugim kwartale 2014 r. nabywców na 136 lokali netto wobec 94 rok wcześniej. Po sześciu miesiącach sprzedaż wyniosła 400 lokali. Plan na cały rok to co najmniej 650 lokali - poinformowała spółka.

- _ Wynik osiągnięty w minionym kwartale jest zgodny z przyjętym na 2014 r. planem. Wobec wydłużającego się procesu zakupu gruntów pod nowe inwestycje nie forsujemy sprzedaży, jako priorytet traktując jej rentowność. Osiągane w drugim kwartale ceny transakcyjne są nawet o 5-10 proc. wyższe od cen z umów sprzedaży porównywalnych lokali zawieranych w pierwszym kwartale br. Zakładamy, że w drugiej połowie roku trend ten będzie kontynuowany _ - powiedział, cytowany w komunikacie, Jacek Bielecki, dyrektor ds. jakości Marvipol.

W pierwszej połowie roku deweloper sprzedał łącznie 400 lokali wobec 206 w analogicznym okresie roku ubiegłego. Spółka chce w tym roku znaleźć nabywców na co najmniej 650 lokali.

- _ Zgodnie z przyjętym na 2014 r. planem chcemy zamknąć rok z rekordowym wynikiem co najmniej 650 zakontraktowanych mieszkań i lokali użytkowych, osiągając satysfakcjonującą marżę. Wyniki osiągnięte w minionym półroczu już dziś pozwalają nam sądzić, że zakładany cel sprzedażowy zostanie osiągnięty z nawiązką, w związku z powyższym w drugim półroczu będziemy koncentrować się przede wszystkim na osiągnięciu optymalnej zyskowności sprzedaży _ - poinformował w komunikacie Mariusz Książek, prezes dewelopera.

Tagi: marvipol, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz