Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Masowe reklamacje aut General Motors

0
Podziel się

Nawet 300 milionów dolarów General Motors wyda w tym kwartale na serwis zwróconych modeli.

Marry Barra, prezes zarządu General Motors
Marry Barra, prezes zarządu General Motors (materiały prasowe GM)
bEruTWol

Nawet 300 milionów dolarów General Motors wyda w tym kwartale na serwis zwróconych modeli, podaje serwis BBC. _ - Zwróciłam się do naszego zespołu, żeby podwoili swoje wysiłki w trwających przeglądach zwróconych aut i rozwiązali jak najszybciej problemy - _ stwierdziła w oficjalnym oświadczeniu Marry Barra, prezes zarządu General Motors (na zdjęciu).

Wczoraj firma poinformowała o reklamacji prawie półtora miliona aut. 1,18 miliona sztuk to samochody marek Buick Enclave, GMC Acadia, Chevrolet Traverse i Saturn Outlook, w których stwierdzono usterki z działaniem bocznych poduszek powietrznych. W 303 tysiącach aut Chevrolet Express i GMC Savana odnotowano defekty komputerów pokładowych, a w blisko 64 tysiącach samochodów Cadillac XTS przegrzewały się silniki i topiły ich plastikowe elementy, co groziło nawet podpaleniem samochodu.

Nie jest to pierwsza fala masowych reklamacji produktów GM w tym roku. W lutym firma wezwała do zwrotu 1,6 miliona aut z powodu defektu stacyjek, który prowadził nawet do wyłączania silników w czasie jazdy i awarii poduszek powietrznych. W zeszłym miesiącu koncern poinformował, że wiedział o usterce już od 2004 roku.

bEruTWon

W związku z aferą, dwie komisje amerykańskiego Kongresu mają wszcząć w tej sprawie śledztwo. General Motors natomiast zapowiedział wewnętrzne dochodzenie. Według różnych źródeł, w wypadkach spowodowanych usterkami stacyjek stracić życie mogło nawet trzysta osób. Do tej pory koncern przyznał, że w takich wypadkach zginęło 12 osób.

General Motors wciąż zajmuje drugie miejsce w globalnej sprzedaży samochodów. W 2013 roku koncern sprzedał 9,71 milionów sztuk, dając się wyprzedzić jedynie japońskiej Toyocie, która osiągnęła wynik w wysokości 9,98 milionów sprzedanych aut. GM dogania niemiecki Volkswagen, który w zeszłym roku sprzedał niemalże tyle samo samochodów co koncern z Detroit.

Rywalizacja w tym roku ma być jeszcze bardziej zacięta. Japońska firma postawiła sobie za cel przekroczenie 10 milionów sprzedanych aut. Natomiast GM i Volkswagen mają spore nadzieje ze wzrostem sprzedaży na rynku chińskim.

General Motors zatrudnia 209 tysięcy pracowników na całym świecie. Jego roczne obroty sięgają ponad 135 miliardów dolarów. Wśród jego najbardziej znanych marek znajdują się: Buick, Cadillac, Chevrolet, Daewoo, GMC i Opel. Do GM należały również, nieistniejące już słynne amerykańskie marki Hummer i Pontiac. General Motors, jako jedna z kilku wielkich amerykańskich firm, została objęta pomocą rządu. W 2009 roku GM ogłosiła bankructwo i przeszła w stan upadłości. Firmę wykupił Departament stanu USA. Od tego czasu koncern prowadzi działalność jako General Motors Company.

bEruTWot

Czytaj więcej w Money.pl

bEruTWoO
business news
prosto z firm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)