Maspex kupuje firmę farmaceutyczną. Nowy obszar działalności "polskiego Nestlé"

Maspex kupuje firmę farmaceutyczną. Nowy obszar działalności "polskiego Nestlé"

Krzysztof Pawiński Fot. Wirtualna Polska
Krzysztof Pawiński

Maspex złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o zgodę na przejęcie od funduszu zarządzanego przez Paan Capital 44 proc. udziałów w farmaceutycznej firmie Sequoia. Strony podpisały już wstępną umowę w tej sprawie.

Sequoia specjalizuje się w sprzedaży produktów farmaceutycznych dla niemowląt i dzieci oraz dla kobiet w ciąży. Najpopularniejszymi markami spółki są Omegamed, Sambucol i Actiferol.

- Dobre postrzeganie spółki Sequoia i jej produktów na rynku farmaceutycznym, wysoka efektywność i sprawność działania, specjalizacja w atrakcyjnych segmentach to główne atrybuty, które skłoniły nas do rozważania inwestycji w tę firmę - powiedział prezes Maspeksu Krzysztof Pawiński.

- Celem strategicznym spółki Sequoia jest budowanie innowacyjnej, polskiej firmy farmaceutycznej. Inwestycja grupy Maspex Wadowice w naszą firmę, da nam możliwość dalszego dynamicznego rozwoju oraz wzmocnienia realizacji naszej strategii - dodał prezes przejmowanej spółki Jarosław Wypych.

Przejęcie firmy farmaceutycznej oznacza, że Maspex Wadowice zamierza wyjść poza branżę spożywczą, na której dotychczas spółka się koncentrowała.

Krzysztof Pawiński, właściciel firmy w grudniu ubiegłego roku ogłosił, że odkupuje od spółki Agros-Nova - należącej do skandynawskiego funduszu inwestycyjnego IK Investment Partners - takie marki jak Łowicz, Kotlin, Włocławek, Krakus i Tarczyn. Dzięki temu umacnia swoją pozycję na polskim rynku spożywczym. Część ekspertów już określa Maspex mianem "polskiego Nestlé". Sam Pawiński mówi o transakcji, że to repolonizacja polskich marek.

 

 

chemia, farmacja, rynek spożywczy, sequoia, maspex wadpowice
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
dffsgfg
85.202.40.* 2015-08-11 23:13
Super
gosc21212
5.173.79.* 2015-08-11 22:05
brawo Panie prezecie! jesteśmy za repolonizacją polskich marek. Następnym krokiem powinno być inwestowanie na rynkach zachodnich. Skoro rząd nie potrafi zadbać o polski przemysł, to dobrze, że potrafią robić to polscy przedsiębiorcy.