Notowania

rynek spożywczy
11.08.2015 12:26

Maspex kupuje firmę farmaceutyczną. Nowy obszar działalności "polskiego Nestlé"

Sequoia specjalizuje się w sprzedaży produktów farmaceutycznych dla niemowląt i dzieci oraz dla kobiet w ciąży.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wirtualna Polska)
Krzysztof Pawiński

Maspex złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o zgodę na przejęcie od funduszu zarządzanego przez Paan Capital 44 proc. udziałów w farmaceutycznej firmie Sequoia. Strony podpisały już wstępną umowę w tej sprawie.

Sequoia specjalizuje się w sprzedaży produktów farmaceutycznych dla niemowląt i dzieci oraz dla kobiet w ciąży. Najpopularniejszymi markami spółki są Omegamed, Sambucol i Actiferol.

- Dobre postrzeganie spółki Sequoia i jej produktów na rynku farmaceutycznym, wysoka efektywność i sprawność działania, specjalizacja w atrakcyjnych segmentach to główne atrybuty, które skłoniły nas do rozważania inwestycji w tę firmę - powiedział prezes Maspeksu Krzysztof Pawiński.

- Celem strategicznym spółki Sequoia jest budowanie innowacyjnej, polskiej firmy farmaceutycznej. Inwestycja grupy Maspex Wadowice w naszą firmę, da nam możliwość dalszego dynamicznego rozwoju oraz wzmocnienia realizacji naszej strategii - dodał prezes przejmowanej spółki Jarosław Wypych.

Przejęcie firmy farmaceutycznej oznacza, że Maspex Wadowice zamierza wyjść poza branżę spożywczą, na której dotychczas spółka się koncentrowała.

Krzysztof Pawiński, właściciel firmy w grudniu ubiegłego roku ogłosił, że odkupuje od spółki Agros-Nova - należącej do skandynawskiego funduszu inwestycyjnego IK Investment Partners - takie marki jak Łowicz, Kotlin, Włocławek, Krakus i Tarczyn. Dzięki temu umacnia swoją pozycję na polskim rynku spożywczym. Część ekspertów już określa Maspex mianem "polskiego Nestlé". Sam Pawiński mówi o transakcji, że to repolonizacja polskich marek.

Tagi: rynek spożywczy, chemia, farmacja, business news, wiadomości, gospodarka, prosto z firm, najważniejsze, gospodarka polska, czołówki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz