Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Maspex Wadowice kupuje Agros-Novę. Powstaje "polskie Nestle"

UOKiK pozwolił na kupno marek Łowicz, Krakus, Kotlin, Włocławek, Fruktus, Tarczyn i DrWitt. Powstaje spożywczy gigant z 4 mld zł obrotu rocznie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maspex Wadowice)

Polski Maspex Wadowice kupuje większość aktywów spółki Agros-Nova. Zgodę na to właśnie wydał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Ponieważ Maspex odkupuje firmę od skandynawskiego funduszu inwestycyjnego, więc transakcja już została określona mianem repolonizacji polskich marek.

- W ciągu najbliższych tygodni do Grupy Maspex Wadowice dołączą dwa zakłady produkcyjne - Łowicz i Wąsosz - oraz takie marki, jak: Łowicz, Krakus, Kotlin, Włocławek, Fruktus, Tarczyn i DrWitt. UOKiK właśnie wydał zgodę na sfinalizowanie transakcji zawartej wstępnie w dniu 18 grudnia 2014 roku pomiędzy AN International 2 S.a.rl. oraz Agros Nova AB, będących właścicielami Grupy Agros Nova a Grupą Maspex Wadowice - podano w komunikacie prasowym.

W Grupie Agros-Nova pozostanie zakład i centrum logistyczne w Tymienicach oraz marki: Fortuna, Garden i Pysio.

*- *Cały czas poszukujemy możliwości akwizycji podmiotów na polskim rynku w celu dołączenia ich do Agros-Nova Soki lub też możliwości sprzedaży spółki do inwestora branżowego w celu zapewnienia dalszego rozwoju markom Fortuna, Pysio i Garden oraz zapewnienia kontynuacji zatrudnienia pozostałym w grupie pracownikom - mówi Marek Sypek, prezes Grupy Agros Nova.

Jak dodaje, po blisko 5-letniej obecności funduszu IK Investment Partners, jako właściciela Agros-Nova, przeprowadzeniu pełnej restrukturyzacji oraz relaunchu strategicznych marek, sprzedaż do inwestora branżowego, jakim jest Maspex, to w pełni naturalny krok.

- Agros potwierdził swoją siłę i dynamikę na rynku i jestem przekonany, że pracownicy, marki oraz fabryki będą się świetnie rozwijać w nowej strukturze właścicielskiej zarządzanej przez Grupę Maspex. Szczególnie ze względu na naszych pracowników jestem zadowolony z tej transakcji - stwierdza Sypek.

Po przejęciu marek i zakładów Agros-Novy powstanie gigant mający obroty rzędu 4 mld zł. rocznie.

- Z przekorą można to nazwać trendem odwrotnym do tego co dzieje się u nas od lat. To repolonizacja polskich marek, które przez pewien czas były w innym układzie kapitałowym. Teraz wracają do nas, w polskie ręce. Tu będą się na pewno rozwijać, tu będą się dobrze miały - mówił jeszcze w grudniu w rozmowie z Biztok.pl właściciel Maspeksu Wadowice Krzysztof Pawiński.

Z biznesmenem Money.pl rozmawiał w trakcie EKG w Katowicach. Mówił nam wtedy, że branża spożywcza była pierwszą, która została poddana procesowi prywatyzacji.

- Gros dobrych, rozpoznawalnych aktywów w pierwszej połowie lat 90. znalazła się w rękach nowych nabywców, często koncernów zagranicznych - podkreśla w rozmowie Pawiński.

Czytaj więcej w Money.pl
Budowa atomówki zniszczy rynek energii? UOKiK orzekł czy budowa elektrowni atomowej w Polsce doprowadzi do ograniczenia konkurencji.
To prawo osłabi ochronę klientów. UOKiK alarmuje Pomysł UOKiK nie podoba się deweloperom, którzy obawiają się znacznego wzrostu kosztów inwestycji.
Kopalnie KW sprzedane. Jest zgoda UOKiK To część planu naprawczego państwowej spółki. Węglokoks kupić ma cztery zakłady.
Tagi: pawiński, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prosto z firm, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz